Politikai leszámolással fenyegetőzik a Momentum elnöke
2020.10.29. 12:00
A baloldali ellenzék pártjai ott folytatják, ahol 2018-ban abbahagyták:
Most éppen Fekete-Győr András ismerte be, hogy a nagy baloldali összefogás egyetlen hajtóereje az Orbán- és Fidesz-fóbia.
Az ellenzéknek meglesznek azok az eszközei, melyekkel »fideszteleníteni« tudja a magyar gazdaságot és a magyar államot”
– közölte a Szabad Európának adott interjújában Fegyőr (ez esetben nem gúnyolódás közismert becenevének használata, hiszen láthatóan büntetőkormányzásról és nem országirányításról képzeleg).
Sőt azt is előrevetítette, hogy
Fekete-Győr András hangsúlyozta, hogy ha egyszerű többséggel hatalomra kerül az ellenzék, akkor „nem fog majd malmozni”.
Első körben Polt Péter legfőbb ügyészt kezdte el fenyegetni és lényegében „vádalkuval” megkínálni a jelenleg a választók mintegy 7 százalékának támogatását élvező törpepárt elnöke.
Nem egyszerű kormányváltásról van szó, rendszert, korszakot fogunk váltani, és látható a történelemből, hogy ilyen helyzetekben ritka, hogy a funkcionáriusok hosszú távon kitartanak a bukott oldal mellett. Átállnak, de ez nem jelenti azt, hogy mondjuk Polt Péter maradhat, hanem valamilyen alku keretében ő el tud távozni szabadon, de cserébe felad embereket a jogállam számára, akiket különben nem tudtunk volna megszorongatni.”
Aztán a magyar állam legfőbb közjogi méltósága került Fegyőr verbális (inkább nagyot pukkanó, semmint veszélyes) puskacsöve elé.
Köztársasági elnököt is nyilvánvalóan cserélni kell!”
– szögezte le a Brüsszelben folyamatosan hazája ellen lobbizó párt első embere.
Hogy ezt pontosan hogyan képzeli, szintén nem világos, hiszen ha valamilyen fatális véletlen folytán valóban kormányzati pozícióba kerülne a Momentum,
amikor Áder János megbízatása lejár. De egy új elnök megválasztására aligha illik a „cserélni kell” kifejezés, így
hiszen Fekete-Győr beismeri, hogy a baloldali pártok választási együttműködése egyáltalán nem valamiféle közös, konszenzuson alapuló programra épül. Lényegében a Fidesz-kormány megdöntésén kívül kevés dologban érthetnek egyet a baloldali pártok.
Lesz egy ellenzéki minimumprogram, ami a keretét adja a 2022-es kormányzásnak, és a miniszterelnök-jelöltek ezen keretek között tudnak majd súlyozni, hangsúlyozni és mozogni.”
Vagyis ha közös erővel kormányzóképes lenne az ellenzék,
Hát ezért érdemes rájuk szavazni...