Mielõtt még a liberális sajtó sivalkodásba kezdene Erdogan látogatása miatt...
2018.10.08. 14:26
Július 11-én Erdogan részt vett a brüsszeli NATO-csúcson, ahol többek között Donald Trumppal is tárgyalt.
Július 25 és 27 között részt vett a BRICS-csúcstalálkozón, ahol többek között Vlagyimir Putyin orosz elnökkel tárgyalt, akivel később, szeptember 17-én egy munkalátogatás keretében is találkozott Szocsiban.
Az ENSZ Közgyűlése után kétoldalú találkozó keretében tárgyalt a liberálisok nagy kedvencével, Emmanuel Macronnal...
... Theresa May brit kormányfővel...
... és Alekszisz Ciprasz görög kormányfővel.
Szeptember 28 és 29 között pedig hivatalos látogatást tett Németországban és tárgyalást folytatott Angela Merkellel.
Felmerül a kérdés: vajon a fogyatékos ellenzéki képviselők (Tordai Bencével és Kocsis-Cake Olivioval az élen) és a balliberális sajtó miért próbálják akkora szörnyűségként eladni Erdogan budapesti látogatását?
Szögezzük le: Erdogant nem kell szeretni, nem is kötelező kedvelni, gondolhatunk róla azt, amit csak akarunk, DE! Egy regionális nagyhatalom vezetője, Magyarországnak pedig rengeteg gazdasági érdeke fűződik ahhoz, hogy Törökország stabil maradjon. Fontos a jó diplomáciai viszony fenntartása Törökországgal, ez pragmatizmus kérdése.
Törökország a nominális GDP értéke alapján a világ 17. legnagyobb gazdasága, 2017-ben a nemzeti össztermék 851 milliárd dollárt tett ki. Törökország legfontosabb import partnerei: (1.) Kína, (2.) Németország, (3.) Oroszország, (4.) Egyesült Államok, (5.) Olaszország. Magyarország 2017-ben Törökország 34. kereskedelmi partnere, 32. export partnere és 38. import partnere volt.
Törökország 2017-ben Magyarország 17. kereskedelmi partnere volt.
2018 folyamán két török nagyvállalat jelentett be új magyarországi beruházást. A szélerőművekhez használt, de az autóipar számára is hasznosított kompozit termékeket gyártó Metyx magas hatékonyságú műszaki textilgyártó kaposvári kompozit termékeket előállító üzemét bővíti közel 10 millió euró értékben, melynek során 182 új munkahely létesül.
A Ravaber szigetelőanyag-előállító vállalat alsózsolcai, 20 millió euró értékű beruházásával 90 új munkahelyet teremt – a felépülő gyár a tervek szerint évente 36 ezer tonna szigetelőanyagot készít.
Előrehaladott tárgyalások folynak három további török céggel, melynek eredményeként összesen 88 millió euró értékű befektetés érkezhet Magyarországra, mely 850 új munkahelyet biztosítana.
Erdogan ezek miatt gazdasági beruházások miatt is látogatott most Magyarországra. Az, hogy a liberális sajtó és az ellenzéki képviselők sivalkodnak emiatt, az csak ismét azt bizonyítja, hogy számukra nem a magyar gazdaság érdekei az elsődlegesek. Ami szomorú.