Kettős mérce: alig van nő a baloldal szakpolitikusai között, most nem baj?!
2022.01.31. 14:40
Évek óta harsogják a független (azaz kőbalos) nő- és civiljogi aktivisták, hogy Magyarországon nincs nemek közti egyenlőség, a nők el vannak nyomva, és nincs a szebbik nemnek elegendő képviselője vezető (politikai) pozícióban. Egyenlőség valóban nincs, hiszen ahogy két ember sem lehet egyenlő, mindenki önálló individuum, úgy két nem között sem lehet egyenlőségjelet tenni, mert ha azok lennének, akkor csak egy nem létezne – márpedig kettő van, ez axióma. Az egyenjogúság azonban, szemben az egyenlőséggel, elvitathatatlanul fennáll a nők és a férfiak között. A valóság ugyanis az, hogy a nemi alapon történő diszkriminációt az Alaptörvény XV. cikk (2) bekezdése tiltja, azt pedig konkrétan kimondja a nemzeti alapokmányunk XV. cikk (3) bekezdése, hogy a nők és a férfiak egyenjogúak. A Fidesz-KDNP Novák Katalint – tehát egy nőt – jelöli köztársasági elnöknek, aki előtte miniszere volt nemzeti-polgári kormánynak.
Ezzel szemben érdemes megnézni a baloldalt. 2022. január 26-án közzétettét azon személyek nevének a listáját, akik egy ellenzéki győzelem esetén – amire a legfrissebb közvélemény-kutatások alapján egyre kisebb az esély – az új, globalista kormány szakpolitikai kabinetvezetői lennének. Róluk van szó:
Bod Péter Ákos: Gazdaság, költségvetés, adó
Bojár Gábor: Gazdaság, költségvetés, adó
Király Júlia: Gazdaság, költségvetés, adó
Dr. Magyar György: Igazságügy reform
Fazakas Attila: Nemzetpolitika
Fleck Zoltán: Közjog
Hadházy Ákos: Korrupcióellenesség és elszámoltatás
Holoda Attila: Energia
Inkei Péter: Kultúra
Kanász Nagy Máté: Szociális, esélyegyenlőség
Komáromi Zoltán: Egészségügy
Komjáthi Imre: Szakszervezet, munkaügy, bérek
Lakatos Béla: Roma ügyek
Lengyel Róbert: Rendészet, katasztrófavédelem
Lukácsi Katalin: Egyházügy
Polyák Gábor : Sajtó, média
Raskó György: Mezőgazdaság
Steinmetz Ádám: Sport
Stummer János: Nemzetbiztonság
Szél Bernadett: Zöld- és klímapolitika, közlekedés
Szent-Iványi István: Külpolitika, Európa politika
Tóth Endre: Oktatásügy
Üveges Gábor: Vidékfejlesztés
Vadai Ágnes: Honvédelem
Wittinghoff Tamás: Önkormányzatok
Z. Kárpát Dániel: Lakhatás, család
Annak az elemzésébe, hogy ki, mennyire kompetens szereplő, nem mennénk bele, viszont nézzük meg a nemi összetételt! A huszonhat aspiráns közül mindössze négy nő. Ez tizenöt százalékot jelent! A baloldal nemek közötti egyenlőségért folytatott harcával kapcsolatban „kell még valamit mondanom, Ildikó?”