Ismét külföldrõl finanszírozott akcióval próbálkoznak az Orbán-kormány ellen
2017.08.25. 08:58
Az eDemokrácia műhelyt egy liberális újságíró, L. László János, a Demszky-éra Budapest Portáljának felelős szerkesztője és Sükösd Miklós, a Soros-egyetem docense hozta létre, anyagi forrásait pedig többek között a Norvég Alaptól kapja.
A szervezet – saját elmondása szerint – az információs technológiák demokratikus alkalmazásait szeretnék segíteni. Legújabb kampányuk a Nyomtass te is! a demokratikusan és törvényesen megválasztott magyar kormány megbuktatására irányul, – ahogy írtuk külföldi pénzből – így kapásból adódik a kérdés: ez számít náluk demokráciának?
Nyilvánvaló tehát, hogy ez is csak egy külföldről pénzelt liberális agymosás, ami a magyar kormány ellen irányul, és amely a független, demokratikus és objektív hírközlés köntöse alá próbál bebújni.
Ez a köntös azonban nagyon szűk számára, ha megnézzük a szervezet céljait és anyagi forrásait, vagy akár a saját leírásukat önmagukról. Az egyik alapítótól, Sükösdi Miklóstól idéznék elsőként még régebbről:
a magyar közélet egészének felelőssége, hogy a Fideszt és a MIÉP-et elszigetelje."
Az eDemokrácia pénzeit illetően jellemzően két forrásra figyelhetünk fel.
Soros Nyílt Társadalom Intézetére és a Norvég Alapra, miközben közvetlenül az Ökotárs és az Autonómia Alapítvány, valamint a Demokratikus Jogok Fejlesztéséért Alapítvány (Demnet) tűnik fel finanszírozóként a nyíltan ellenzéki szerepet vállaló műhely pénzügyi beszámolóiban.
Az Autonómia, a Demnet és az Ökotárs egyaránt élvezi az OSF támogatását, teszi hozzá a Magyar Idők.
Eddig három pályázatot nyertünk a Soros Alapítványtól"
– áll szó szerint az eDemokrácia honlapján.
Most lássuk miről szól az előbb említett, legújabb Nyomtass te is! nevezetű kampány.
Az akció külön honlapot is kapott, ahol a kiötlők leírják az érdeklődőknek, hogy miről is szól a "kampány". Eszerint a kormány uralja a magyar médiát, ezzel félretájékoztatva az embereket, akiket propaganda eszközökkel a választások végkimenetelét befolyásolják.
"Ami a kormány által birtokolt vagy elfoglalt csatornákon keresztül árad, az már nem is elfogultság, hanem gátlástalan propaganda és agymosás, időnként konkrét hazugság. Ha nem lépünk fel ez ellen, akkor a következő választáson olyan emberek fognak szavazni, akik nincsenek tisztában azzal, hogy milyen országban élnek. Ideje hát tennünk valamit! Egy egyszerű eszközt ajánlunk, amellyel megtörhetjük a kormányzati médiafölényt."
– írják a honlapon.
Az azonban, hogy kormányzati médiafölény van, bődületes és gusztustalan hazugság. A média monopóliuma hosszú évtizedekig a baloldal kezében volt, és még most is náluk az előny, mai napig tapasztalható túlsúlyban vannak. Elég megemlíteni a szélsőségesen a balliberális oldalhoz sorolható HVG-Index-444 triumvirátust, vagy a hasonló nézeteket valló, de legalábbis kormányellenes H24 portált. A közmédiát illetően pedig akkor érdekes módon nem hullajtottak könnyeket a liberálisok a sajtószabadságért, amikor a közszolgálati képernyőket Bánó András, Friderikusz Sándor, Verebes István, Havas Henrik, Pallagi Ferenc, Bárdos András, Orosz József és társaik, tehát lényegében az MSZP-SZDSZ duó uralta.
A Nyomtass te is! akció lényege, hogy a szervezet szerint hiteles és független híreket a honlapjukról kinyomtatható szórólapok segítségével terjeszthessék az olvasók.
Van még néhány független újság és hírportál, amelyek tisztességesen elvégzik a munkájukat, csakhogy ezeket nem olvassák elegen"
– olvasható lentebb.
Lássuk a Nyomtass te is! legutóbbi független és objektív híradását, az 1. évfolyam, 5. számú kiadását, amely augusztus 23-án jelent meg.
A kiadvány 2 oldalas, témái a következőek:
- túl sok stadiont épít a kormány
- a kormány miatt botrányos az egészségügy
- migránssimogatás: a gonosz magyar kormány miatt lecsökkent menedékkérők száma az országban (2 megható migránsos képpel illusztrálva)
A kiadványhoz használt alábbi forrásokat úgy gondolom nem szükséges kommentálni: HVG, ATV, 444, Magyar Nemzet.
A szervezet honlapján egy érdekes paradoxonnal zárul a tájékoztatás:
Arra is alkalmas ez a kiadvány, hogy a választások közeledtével megismertesse az országot azokkal az elképzelésekkel, amelyeket a jelenlegi kormányt leváltani szándékozó politikai erők ajánlanak. Ez a kis újság azonban nem egy párt lapja, hanem független civil kezdeményezés"