Gyurcsányné szemtől szemben akar a választói arcába hazudni
2021.06.04. 13:00
Legutóbb a minapi ATV-beszélgetésben lehetett fülön csípni Dobrevet, amikor arról volt szó, hogy a közvagyon alapítványokba szervezése miatt a teljes baloldal az Alkotmánybírósághoz fordul. Ahhoz az Alkotmánybírósághoz, amelyet Gyurcsányék eddig is számtalanszor bíráltak, hogy nem végzi tisztességesen a feladatát, mondván: tagjai előélete alapján valószínűsíthető, hogy a Fidesz érdekeit szolgálja. Ezt ugyan még sosem tudták bizonyítani, ahogy más mantráikat sem. Sőt: mostani Alkotmánybírósághoz fordulásukkal éppen azt igazolják, hogy nagyon is hisznek a testület erejében.
Szúrós szavaival sokkal inkább azt sugallja, hogy például az aktuális ügyben (is) a baloldal szája ízének megfelelő döntést hozhatna. Ellenkező esetben – Gyurcsány kígyónyelvű sziszegése alapján – ők is földönfutók lehetnek, mint Vidnyánszky és társai az SZFE ügyében hozott döntéseik miatt.
De nézzük, mit üzent most Dobrev Klára: „Azt tudom mondani az Alkotmánybíróságnak és az alkotmánybíróknak is, hogy gyűlnek a strigulák. Nagyon kíváncsi vagyok, hogyan fognak dönteni ebben a kérdésben is.” A műsorvezetői felvetésre, hogy a strigula kifejezés fenyegetést jelent-e, Gyurcsányné így válaszolt: „A strigula a jogállamiságra való felszólítás.”
Arra a jogállamiságra, tehetjük hozzá, amelynek nemzetközi szinten sincs semmiféle definíciója. Ez egy olyan politikai küzdőtér neve, ahol félreteszik a törvényességet, s az „erősebb kutya” elve alapján döntenek a kérdésekben. A szavak szintjén persze szigorúan ragaszkodva a törvényességhez, a valóságban viszont egyáltalán nem.
A jogállamiság kérdése a gyurcsányisták és Brüsszel közös projektje Magyarország és más szuverenista államok meghurcolására, hatásköreinek további csökkentésére a migráció, a gender, azaz a pusztítás elfogadtatása érdekében.
Dobrev Klára most országjárásra indul, hogy személyesen találkozzon választóival. Vallja: „Egy politikus csak akkor álljon politikusnak, ha bírja a lelke, bírja a személyisége azt, hogy muszáj találkozni emberekkel.”
Miközben elismerően szól Vörös Imre, Fleck Zoltán, Lengyel László és mások felvetéséről, hogy minimális arányú választási győzelem esetén is miképpen lehet megoldani a kétharmados Alaptörvény megváltoztatását.
Sehogy, vágja rá minden józan elme. A próbálkozás egyszerűen polgárháborúhoz vezethet.