Filipp: Nem mindegy, hogy az EU létezik a tagállamokért, vagy fordítva
2022.06.02. 17:02
Győztünk?
Győztünk!
Az történt, hogy Orbán Viktor hétfőn kiment Brüsszelbe, hogy rendet rakjon a végső stádiumú elhülyülésben szenvedő nyugatiak fejében.
Még semmi nem történt. Semmi! De Manfred Weber, akit épp a minap választottak meg az Európai Néppárt elnökének, idegállapotba került és közölte, hogy elege van. Elege van abból, hogy a magyar miniszterelnök diktálja az ütemet. Unja. Én mondjuk megértem. A megszokott minták valóban unalmasak tudnak lenni.
Aztán kedd éjjel megszületett a döntés az olajembargóról. Ennek értelmében, az olajembargó azonnal vonatkozik az Oroszországból származó olajimport több mint kétharmadára, viszont azok az országok, amelyek az olajat csövön keresztül kapják, ezután is kaphatják.
Egy klasszikussal élve azt jelenti, hogy
Másoknak nincs ilyen szerencséjük:
- Németországban áramszünetekre készítik fel a népeket,
- Angliában 6 millió háztartás maradhat áram nélkül,
- a kaját majd porciózzák,
- Berlinben benzin sem biztos, hogy lesz,
- a McDonald’s új piacra léphet melegedő címszó alatt.
A lényeg, hogy probléma az lesz dögivel, ki sem látszunk majd belőle,
A németek tudták. Érzékenyítették a lakosságot keményen már tavaly is. Lehet venni virágcserép-kályhát, pulóvert, meg a szomszéd migráns is átjöhet belehelni a szobát a hideg estéken.
Aztán történt valami. Már mindenki sínen volt a gazdasági armageddon felé, amikor kiderült, Magyarország mégis vétózni fog. Mégpedig azért, mert szankciós listára került Kirill pátriárka, az ortodox egyház feje.
De történt-e meglepetés? Röviden: nem.
Mindenki kiakadt.
Világosan meg lett mondva, hogy egyházi vezetők szankcionálása nem fér bele Magyarországnak.
Mondjuk a vétó és annak az esetleges alkalmazása is kiver bizonyos biztosítékokat. Újabban zsarolásnak nevezik.
Pedig valójában ez a szabályok szerinti játék.
Nem véletlenül szeretnék eltörölni. Guy Verhofstadt az egyik legnagyobb pártolója a dolognak, szerinte ugyanis a jövő a birodalmaké.
Felmerül a kérdés tehát: a tagállamok léteznek a brüsszeli aktatologatók kedvéért, vagy az Európai Unió létezik a tagállamokért.
Nagyon nem mindegy.