Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ezért kell minden magyar embernek aláírnia a kisebbségvédelmi kezdeményezést

Forisek Ádám

2018.03.22. 18:58

Vincze Loránt, a FUEN elnöke közölte: a Minority SafePack támogatásához még mindig hiányzik 70 ezer aláírás az egymillióhoz.

Az RMDSZ képviselői és szenátorai jelenlétében, avatták fel szerda este a FUEN Európa irodáját – írja a Maszol. Az eseményen Vincze Loránt, az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniójának elnöke elmondta: a FUEN-nek mindenképpen szüksége van a brüsszeli jelenlétre és lobbierőre, hiszen az európai őshonos kisebbségek és nyelvi közösségek ernyőszervezeteként minden projektjük kapcsolódik az EU-hoz. 

Kelemen Hunor rámutatott: Románia pár napja kimondta, egy magyar nyelvű iskola törvény általi létrehozása alkotmányellenes. Az ilyen példák indokolják azt, miért is vágtak bele a Minority SafePack európai polgári kezdeményezésbe.

Mi azt akarjuk, hogy a volt kommunista államokban élő őshonos kisebbségeket is ugyanazok a jogok illethessék meg, mint a dél-tiroli németeket vagy a belgiumi német ajkú közösséget"

 – mondta az RMDSZ elnöke.

Noha a találkozón nem került szóba, de érdemes idecitálni Kárpátalja helyzetét is, ahol igen sanyarú évet tudhatnak maguk mögött a magyarok: nem elég, hogy Kijev októberben a kisebbségiek jogait erősen szűkítő oktatási törvényt fogadott el – ami lefordítható a nemzetiségi nyelven történő oktatás felszámolására –, de ráadásul folyamatosan nacionalista támadásoknak vannak kitéve a kárpátaljai magyarok. Nemrégiben például  felgyújtották a Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség irodáját.

Visszatérve az iroda avatására, Vincze Loránt kiemelte: az eseményen a Minority SafePack kezdeményezésről beszélgettek a FUEN és az RMDSZ képviselői. Bejelentette: már nyolc országban (Romániában, Magyarországon, Szlovákiában, Lettországban, Spanyolországban, Dániában, Horvátországban és Bulgáriában) sikerült átlépni a küszöböt, ám hátradőlni még nem lehet: 70 ezer aláírás ugyanis még mindig hiányzik.

A kezdeményezést ITT lehet aláírni.

Kelemen Hunor szövetségi elnök köszöntőjében leszögezte: már az elején tudták, hogy az európai polgári kezdeményezés nem lesz egy egyszerű sikertörténet – de a kezdeményezők tisztában voltak azzal is, ha nem vágnak bele, akkor nem is lesz lehetőségük rést ütni a falon, a rést tágítani, és felhívni a figyelmet arra, hogy az őshonos kisebbségek problémája legalább annyira fontos, mint az uborka görbülete az Európai Unióban.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére