Ez a lány kipróbálta a genderkurzust, hogy neked ne kelljen
2018.08.30. 22:00
Na jó, mégis egy LMBTQ-propagandaadagoló működött a helyszínen.
Zaymus Eszter a csaladhalo.hu portálon írta meg tapasztalatait. Õ még nem az ELTE mesterképzésére járt, csupán a 2014/2015-ös tanévben vette a fel a fél éves társadalmi nemek kurzust.
Mint a haladó sajtóban lehetett olvasni, a genderkurzuson nem ám az LMBTQ-propaganda megy, hanem a CSALÁD van a középpontban – ami igaznak is bizonyult, amennyiben a szülők azonos neműek ugyebár –, meg a nők társadalmi szerepe, ésatöbbi. Zaymus Eszter azonban nem ezt tapasztalta. Sőt, igen beszédes az általa közzétett – egyébként nyilvánosan elérhető – leírás, tematika.
"A gender szakok oktatói rájöttek, hogy a magyar emberek többsége jelenleg (még?) nem nyeli le a transzneműség propagálását, rosszul van a gyermekek pubertását megállító kezelésektől és a „nemváltoztatástól”, nem ért egyet a homoszexuális örökbefogadással, továbbá nem kíváncsi a Facebook által felkínált 71 genderre sem. Így az utóbbi években megváltozott a kommunikáció: megtudtuk, hogy „ez a gender nem az a gender”, mint amit nyugaton látni" – írta Zaymus Eszter.
A tematika fényében felmerül a kérdés, hogy ha ez "nem az a gender", akkor mi mehet a nyugati egyetemeken genderkurzus címszó alatt.
Lehangolt a képzést átitató LMBTQI… aktivizmus"
– írta, majd így folytatta:
Megtudtuk, hogy hol miként állja a TB ezeket a beavatkozásokat [nemváltás, transzneműség], és hogy ezt kik és hogyan érték el. Szó esett arról is, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat lehetősége egyesek szerint csak hátráltatja a valódi célt, az azonos neműek házasságának elérését"
– sorolta Zaymus Eszter a fontosabbnál fontosabb tudnivalókat a genderkurzuson tanultakról.