Erõszakra buzdít a baloldal
2016.10.17. 12:58
A balliberális politikusoknak valószínűleg a népszavazás eredménye lehetett az utolsó csepp a pohárban. Október 2-a után egyből még nem borult a bili, a két százalék pártjai mind a saját győzelmüket bizonygatták.
A Népszabadság megszűnése után viszont végleg eltört a balosokban valami.
Először Gyurcsány Ferenc írt egy erősen áthallásos mondatot Facebook-bejegyzésében. Köztudott, hogy tőle nem áll távol a politikai ellenfelei ellen való erőszakos fellépés, elég csak a 2006-os eseményekre gondolni. De a bukott miniszterelnök azóta is tett olyan kijelentéseket, miszerint forradalomra lenne szükség. A Népszabadság megszűnése után írt posztját a következő mondattal zárta:
... készek vagyunk a lapért folytatott küzdelemben bármilyen módon részt venni."
Ennél sokkal tovább ment Gulyás Márton. Ahogyan akkor is beszámoltunk róla, ő a jobboldali lapok elégetésére buzdított. A bejegyzésének legmeredekebb része így szól:
égetni kellene mindet, hogy olyan füst legyen végre ami fullaszt mindenkit, és akkor végre komolyan vennénk, hogy nincs már szabad levegő amit lélegezhetnénk.”
A legmesszebbre az egykori fideszes, azóta már az LMP-ben politizáló Hadházy Ákos ment. Õ vasárnap nyíltan erőszakra buzdított egy esetleges 2018-as Fidesz-győzelem esetén.
2018-ban évtizedekre dőlhet el Magyarország sorsa, ha akkor nem sikerül a kormányváltás, akkor már csak forradalom jöhet. Csak ezzel két baj van: a magyar embereknek az a baj, hogy nem tudjuk hogy mikor fog elkövetkezni, a hatalomnak pedig az a baj, hogy nem tudja, hogy az a testi épségére mennyire lesz veszélyes. Tegyünk meg mindent azért, hogy ne is kelljen megtudniuk!"
Úgy tűnik, a baloldalon rájöttek, hogy demokratikus úton 2018-ban sem nyerhetnek.
Õk már megbuktak. A balliberális politikusok ezért tesznek egyre veszélyesebb kijelentéseket, mert jelenleg a káosz az egyetlen esélyük arra, hogy ismét visszakapaszkodjanak a hatalomba.
Azt láthattuk korábban is, mennyi gyűlölet van bennük, elég Dopeman korábbi akciójára gondolni. Bölcsebb lenne azonban, ha a saját frusztrációikat nem vetítenék ki a társadalom egészére.