Egymást cáfolja az MSZP, az LMP és a Simicska-média
2018.04.03. 21:08
Nagyon úgy néz ki, hogy Simicska Lajos minden eddiginél jobban a kezébe vette az ellenzéki pártok közötti választási együttműködés kierőszakolását. A Jobbikot mintegy saját tulajdonaként kezelő milliárdos vállalkozó által birtokolt Index.hu portálon egy olyan cikk jelent meg, amely szerint MSZP-s és LMP-s vezetők állítólag megegyeztek több választókerületben is a visszalépésekről egymás javára.
Az Index szerint a két – az ellenzéki pártok számára – legproblémásabb körzetben úgy oldódna meg a helyzet, hogy az MSZP-Párbeszéd a Belvárosban, az LMP-s jelölt pedig Csepelen lép vissza a másik javára.
Az Index hírét azonban Karácsony Gergely, az MSZP miniszterelnök-jelöltje aztán délután egy szokatlanul erős hangvételű Facebook-posztban a leghatározottabban cáfolta, hamis hírnek nevezve azt.
Senki nem örülne jobban az ellenzéki megállapodásnak, mint én, ám az Indexen megjelent hír az LMP és az MSZP közötti megállapodásról sajnos kacsa. A két párt nem tárgyalt ma egymással, sőt eleve nincs is érdemi tárgyalás a pártok között. A mi ajtónk továbbra is nyitva áll, ám a sajtón keresztüli nyomásgyakorlás nem járható út”
– írta Facebook-oldalán Karácsony Gergely a szocik miniszterelnök-jelöltje.
Estére aztán újabb fordulat következett be a nagy ellenzéki visszaléptetős ügyben. Karácsony Gergely, bejelentette,. hogy mégis megszülethet a megállapodás azokban a budapesti ellenzéki visszalépésekben, amelyekről néhány órával korábban még ő maga állította azt, hogy ilyen tárgyalások nincsenek is.
Hogy mi történt az egymásnak ellentmondó ellenzéki nyilatkozatok ideje alatt? Azt lehet, hogy maguk a nyilatkozó ellenzéki pártvezetők sem tudják. A gazdáik és megbízóik, tehát Soros György és Simicska Lajos viszont annál inkább, hiszen mivel ők adják a pénzt, ezért valójában ők döntenek ezeknek a szervezeteknek az ügyeiben.
A Karácsony által közölt elfogadott majd nem elfogadott aztán mégis elfogadott de - egyelőre - még csak lehetséges MSZP-Párbeszéd és LMP közötti megállapodás szerint:
- Budapest 1. választókerületében, a Belváros-Várnegyedben az MSZP-Párbeszéd szövetséget képviselő V. Naszályi Márta visszalép az LMP-s Csárdi Antal javára
- Budapest 17. választókerületében, Csepel-Soroksáron az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó visszalép Szabó Szabolcs, az Együtt jelöltjének javára és itt az LMP-s Tenk András sem indul
- Gödöllőn az LMP-s Lengyel Szilvia javára visszalép a szocialista Makrai Zoltán
- Szekszárdon pedig az LMP-s Hadházy Ákos lehet a közös ellenzéki jelölt
Ezen hírek szerint szerdára talán meg is állapodik az MSZP-P és az LMP a kölcsönös visszaléptetésekről, ami a négy név szerint említett körzetnél akár többre is kiterjedhet.
A visszaléptetések feltételeiről nyilatkozva Tóth Bertalan, az MSZP frakcióvezetője az ATV Egyenes beszéd című műsorában azt mondta hogy a szocialisták a visszalépésekért 25 körzetben várják el cserébe az LMP, az Együtt és a Momentum visszalépését.
Megszólalt az ügyben az LMP miniszterelnök-jelöltje, Szél Bernadett is, aki elismerte a tárgyalást az MSZP-vel és azt is elmondta, hogy ők emellett a Jobbikkal is tárgyalnának a visszalépésekről.
Ha mindez nem lett volna elég valakinek, akkor pedig a nap és a nagy ellenzéki összefogás megkoronázásaként végül Ungár Péter is posztolt egy üzenetet a Facebookra az LMP nevében.
Ungár pedig nem kevesebbet üzent, mint, hogy nincs és már nem is lesz megállapodás a visszalépésekről az MSZP-P és az LMP között.
Az LMP-s Ungár Péter öt pontban reagált a történtekre a Facebookon.
1. Karácsony Gergely mai bejelentése nem ajánlat, hanem visszautasítás. Karácsony Gergely pontosan tudta, hogy egy ilyen ajánlatba az LMP soha nem fog belemenni. Mert soha nem a megállapodás volt a céljuk, hanem az, hogy elmondhassák, hogy miattunk nem lehet. Pedig ez nem igaz.
2. Az MSZP csak a DK részére lépett vissza, más javára nem.
3. Az MSZP azért hajlandó csak négy helyen visszalépni, mert különben elvesztik a kampánytámogatásuk felét. Nem a győzelmi esélyeket, hanem a pénzt akarják maximalizálni.
4. Az MSZP és Karácsony Gergely ma újra bebizonyította, hogy nem a kormányt akarja leváltani, hanem minél több politikusuknak akar még négy évet a parlamentben. Mert ez a párt a túlélésre játszik, másra nem.
5. Az LMP tisztességes megállapodást szeretett volna, ez sokminden, de nem tisztességes.
Az LMP ezennel ezt a bohózatot lezártnak tekinti.
- írta Ungár Péter.