Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egy értelmetlenül reménytelen párt: a Momentum

Vincze Viktor Attila

2018.03.05. 21:30

Hiába a budapesti Deák téren felállított "Remény Központ" és a busásan megfizetett választási ajánlásgyûjtõk - a Momentum nem tudott mind a 106 egyéni körzetben egyéni képviselõjelöltet állítani. 9 helyen még a minimális 500 ajánlást sem sikerült összegyûjtenie a mikropártnak, amely várhatóan mindenhol visszalép majd valaki javára.

A Momentum nagy nehezen leadta a Nemzeti Választási Irodánál a párt országos listáját és az egyéni jelöltek indulásához szükséges ajánló aláírások egy részét is.

Az elnök, Fekete-Győr András bejelentése szerint a március 5-ei határidőre a párt 97 jelöltje adta le sikeresen a választáson való elinduláshoz szükséges több mint 500 aláírást.

Összesen 61 295 ajánlást gyűjtött a párt.

Ez azt jelenti, hogy a 106 egyéni választási körzetből kilenc helyen nem lesz egyéni jelöltje a Momentumnak.

Gyöngyösön, Mezőkövesden, Tiszaújvárosban, Balassagyarmaton, Sárbogárdon, Esztergomban, Mohácson és Barcson, valamint Mosonmagyaróváron biztosan nem lehet majd momentumos egyéni jelöltre szavazni.

Az országgyűlési választáson csak az indulhat jelöltként, akinek határidőre sikerült összegyűjtenie legalább 500 érvényes ajánlást, az ajánlóíveket leadta a választási bizottságnál, a testület pedig az ajánlások ellenőrzése után hivatalosan nyilvántartásba vette.
Piszkos munkának tartották a momentumosok az aláírásgyűjtést, inkább fizettek érte

Nem volt könnyű azonban összeszednie az aláírásokat a tagság és támogatottság nélküli balliberális médiapártnak. 

Mivel Fekete-Győr Andráséknak sem kedvük, sem elég aktivistájuk nem volt az ajánlások gyűjtésére, ezért inkább fizettek érte.

A belpesti elit gazdag gyermekeiből összeállt politikus csipet-csapat, a Momentum biztosra akart menni, így szerződést kötött a Biztospont Diákszövetkezettel az egyéni körzetekben történő aláírásgyűjtésre.

Az Origo információi szerint a diákszövetkezet által biztosított diákok és nyugdíjasok február 19-étől március 4-éig 1500 forintos órabérért gyűjtötték az aláírásokat a momentumos aktivisták helyett. 

A reménytelen jelenű és jövőjű pártocska (nem tudni milyen forrásokból) ugyanakkor felépített Budapest közepén (a Deák téren) egy láthatóan nagyon sok pénzbe kerülő  "Remény Központot" az egyéni képviselőjelöltek elindításhoz szükséges támogatói aláírások megszerzésére.

De mindegy is, hogy mennyi aláírást gyűjtött össze a Momentum, mert igazából és eleve mindenhol visszalépnek majd a jelöltjei

Fekete-Győr András az ajánlások leadásával egy időben arról is beszélt, hogy "lehetnek még visszalépések" a Momentum egyéni képviselőjelöltjei között.

Ezért a Momentum elnöksége március 11-ére egy jelölti kongresszust hív össze, ahol megvitatják, mit tegyenek a választókerületekben".

– közölte Fekete-Győr András.

Kérdésre válaszolva Fekete-Győr András elmondta még azt is, hogy az LMP-vel "koalícióra nincs lehetőség, együttműködésre viszont van", és még ezen a héten Szél Bernadett-tel, a párt miniszterelnök-jelöltjével, akinek azt fogja javasolni, hogy kezdeményezzék az ellenzéki oldal két legnagyobb szereplője, az MSZP-Párbeszéd és a Jobbik egymás közötti együttműködését.

Ha ők nem tudnak együttműködni, akkor nagyon nehéz dolgunk lesz az egyéni választókerületekben

– mondta a Momentum vezetője.

Kérjük, jelentkezzen és közölje velünk, ha tudja valaki arra a kérdésre a választ, hogy mi értelme van annak, amit a Momentum politizálás címszóval művel a 2018-as választáson való részvételre hivatkozva. Nem sikerült összegyűjteniük a 106 egyéni körzetben való induláshoz elegendő ajánlást, és lehet, hogy a párt mindenhol visszalép majd valamilyen másik párt javára.

De akkor miért hazudták azt, hogy egyedül fognak elindulni a választáson?

Több mint négyszáz jelöltet jelentettek be az utolsó órákban

Hétfő délután négy órakor járt le az ajánlásgyűjtési és jelöltállítási határidő az áprilisi országgyűlési választásra, az utolsó két órában több mint négyszáz jelölt adta le ajánlását a választási irodákban. A Nemzeti Választási Iroda (NVI) adatai szerint az egyéni választókerületekben nyilvántartásba vételüket kérők száma hétfő délutánra – a jelöltállítás határideje előtt két órával – megközelítette a 2300-at. Az összes jelölt – vagyis az egyéni választókerületben indulók és az országos listán indulók – száma 3233 volt. (Vannak olyan jelöltek, akik országos listán és egyéni választókerületben is indulnak, de vannak olyanok is, akik csak egyéniben vagy csak listán próbálnak meg bejutni a parlamentbe.) A jelöltállítás határidejének lejárta után, 17.30-kor összegzett adatok szerint az összes jelölt száma 3668 volt, vagyis két és fél óra alatt 435 újabb jelölt indulását rögzítették a választási irodákban.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére