Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az Indexet ismét megcáfolta az élet

888.hu

2017.11.22. 09:58

A legnagyobb pofonokat tényleg az élet osztja ki, mondaná az Oravecz Nórába öltött Panyi Szabi, aki a magyarországi Uber körüli cirkuszban természetesen az amerikai hiperkapitalista cég oldalára állt és egy összeesküvéseken nyugvó véleménycikket írt. Mondanom sem kell, hogy minden, amit Panyi elõre látott, az bekövetkezett, csak nem éppen úgy, ahogy azt megjövendölte a Jós.

A látói képességekkel megvert, USA-mániás Panyi 2016-ban arról értekezett, hogy az Uber elleni határozott kormányfellépésnek az volt az oka, hogy a hatalom nem örült annak, hogy "amerikai szervereken gyűljön sok tízezer trendi magyar fiatal bankszámlaszáma, mozgási szokásai (sic)." Panyi akkor arra a bravúros következtetésre jutott, hogy a kormány szerint a kiterjedt adatgyűjtés politikai kockázatot jelent.

Az újságírók újságírója szerint az információ- és adatgyűjtés az amerikai kormányzat kezében a nyomásgyakorlás eszköze lehet. Ezért a magyar kormány (Panyi nem jegyzi meg, de elmondjuk, hogy az EU egésze is beleszállt az Uberbe) fogta magát, és kérdőre vonta az amúgy adózni nem szerető amerikai óriásvállalatot, aki rövidesen ki is vonult az országból.

Ennyit az előzményekről. Most beszéljünk arról, hogyan nyúlt mellé Panyi.

Az Indexre és Panyi Szabolcsra jellemző vágyvezérelt újságírást általában arcul csapja a valóság. Ez most sem történt másképp. Mint kiderült, a magyar kormánynak teljesen igaza volt. Panyi látomásai is némileg beteljesedtek, de nem úgy, ahogy ő szerette volna.

Az Uber ugyanis közölte, hogy tavaly csaknem 57 millió ügyfél adatait lopták el tőle hackerek, akiket a sajtóinformációk szerint később lefizettek, hogy megsemmisítsék azokat.

Az adatlopás áldozatai között volt az Uber 600 ezer amerikai sofőrje is. A hackerek neveket, e-mail-címeket, telefonszámokat loptak el, és eltulajdonították a sofőrök jogosítványainak adatait is. A Bloomberg tudni vélte, hogy a hackerek 100 ezer dollárt kaptak az Ubertől, ezt azonban a cég nem erősítette meg.

Vonjuk le gyorsan a következtetéseket

Az Index most is – mint általában – egy ordas nagy hazugsággal próbálta meg zsarolni a kormányt és befolyásolni az olvasókat. A cikk megjelenése után egy évvel kiderült, hogy a kormánynak igaza volt, az Uber tényleg gyűjti az adatokat, mégpedig törvénytelenül. Természetesen van az a pénz, amiért bevédik őket egyes "kitartott" újságírók. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére