A Soros-mosdató ballibeknek nincsenek érveik gazdájuk terve mellett
2017.12.08. 10:00
A vitában részt vevő Tóth Csaba, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és a vitát levezető Bita Dániel, a 24.hu rovatvezetője a beszélgetésben a Soros-hívőknek szokásos érveit ismételgették, miszerint az amerikai milliárdos egy jóindulatú filantróp, akinek alapvetően áldásos és hasznos a magyarországi tevékenysége, és Soros-terv pedig nincs is.
Lapunk főszerkesztője, a Századvég stratégiai igazgatója, G. Fodor Gábor a beszélgetés elején elmondta, hogy a liberálisok a konferenciájuk megszervezésével egy önmegerősítő rendezvényt tartottak Soros és saját maguk védelmében, ami a saját maguk igazában való bizonytalanságukról árulkodik. Ez pedig nem véletlen. A felmérések azt mutatják, hogy Soros György tevékenységét a választópolgárok döntő többsége, több mint 60 százaléka negatívan ítéli meg. Többen ítélik meg negatívan Soros tevékenységét, mint ahányan a Fideszre szavaznának. Ezek alapján, ha a liberálisok tisztelnék a demokráciát és elismernék a többségi akaratot, akkor el kellene fogadniuk azt, hogy az emberek nem kérnek sem Soros Györgyből, sem pedig az általa erőltetett illegális bevándorló betelepítésekből sem. Soros-terv pedig létezik, mert azt Soros György évek óta folyamatosan nyilvánosan is közli, és a tervet saját maga meg az őt támogató ballib sajtó is számos alkalommal tervnek nevezi – már évek óta.
Érdekes módon a liberálisok nem tudtak mit válaszolni arra a felvetésre, hogy egy önmagát liberálisnak tartó ember miként fogadhatja el, hogy egy külföldi milliárdos a szavazók akaratát lenézve beavatkozzon egy szuverén ország belpolitikájába.
Tóth szerint frusztráltak a liberálisok, mert nem mondhatják el a véleményüket a kormány képviselőinek arról, hogy nem tetszik nekik, ahogy a magyar kormány Soros ellen kampányol. A republikonos kutató úgy vélte, hogy milliárdokból propagandisztikus kampány zajlik Soros ellen, és csak ez az oka annak, hogy az emberek nem értenek egyet Sorossal és nézeteivel.
Szerinte ráadásul a magyar társadalom homogén összetételű, és ezért különösen nyitott a Soros-ellenes nézetekre. A liberális politológus szerint egyébként nincs azzal semmi baj, ha az amerikai milliárdos a pénzével a nyílt társadalom elméletét támogatja és hirdeti a világon. Aki Sorost támadja, az a filantrópia létét tagadja. Soros nézetei pedig a társadalom érdekét szolgálják.
G. Fodor Gábor szerint hamis beállítás azt mondani, hogy Soros csak úgy kifejezi a véleményét, amihez egyébként természetesen mindenkinek joga van. Soros nem csak a véleményét mondja el, de ő egy politikai tekintély, aki a véleményét rá akarja erőltetni másokra. Sorosnak a saját magára vonatkozó kijelentési alapján azt lehet látni, hogy a milliárdosnak egyfajta istenkomplexusa van. Gondol valamit a világról, van amit ő nem tart optimálisnak a világban, és megvan a pénze hozzá, hogy ő ezen megpróbáljon változtatni. Sorosnak nem számít a nemzeti szuverenitás és a választói akarat.
Magyarországon viszont az emberek véleménye is egy demokratikus erő, ami a választásokon rendszeresen meg is mérettetik. Nálunk ennek megfelelően nyolc éve van egy brutális választói akarat, amit Sorosnak és az ő liberális híveinek nem lenne szabad lenézniük és semmibe venniük.
G. Fodor Gábor azt is elmondta, hogy a Soros démonizálása miatt aggódók esetleg Orbán EU-n belüli démonizálása ellen is felemelhetnék a szavukat. Érdemes lenne elgondolkodni azon, hogy Orbán Viktorral szemben milyen kampány zajlik az EU-ban. A nemzeti konzultációs kampány pedig nagyon is a közjót szolgálja, mert egyezik a választók akaratával. A közjó az nem Soros György elképzeléseiből áll, hanem a választók akaratából.
Ha a választók meg akarják óvni magukat a tömeges illegális bevándorlástól, mert a bevándorlással nő a terrorizmus veszélye, akkor ez alapján a magyar kormány nem gyűlöletkampányt folytat, hanem egyszerűen biztonságkampányt. Az emberek biztonságot akarnak. Ez ez, amit nem képesek a liberálisok elfogadni – tette hozzá a Századvég politológusa.
Tóth szerint azonban a kormány kampánya csak a gyűlöletről szól, úgy, hogy nincs semmi alapja. A liberálisok ezért úgy vélik, hogy a kormány nem a közjót szolgálja a nemzeti konzultációval. Soros viszont egy filantróp, aki hasznos a társadalom számára.
A vitának ezen a pontján az önmagukat liberálisnak tartó közönség tagjainál elszakadt a cérna, nem bírták tovább türelmesen hallgatni a pulpituson zajló vitát. A közönség soraiban ülő Horn Gábor bekiabálta: Miért kell hazudni? Soros nem is akar kötelező betelepítést!
Erre olyan választ kapott Horn, ami a közönségnek már végképp nem tetszett, amit hangos megjegyzések formájában ki is fejeztek. G. Fodor Gábor ugyanis azt mondta, hogy a liberálisoknak el kellene fogadni a valóságot a bevándorlás kérdésében, és az ezzel kapcsolatos választói akaratot is.
Ebben a pillanatban Kőszeg Ferenc hajdani SZDSZ-es politikus sem bírta már tovább, és láthatóan némiképp felindultan, ő is beleszólt a vitába a közönség soraiból.
Kőszegnek is az fájt, hogy szerinte Soros nem is azt mondja, mint amit neki tulajdonítanak, hiszen ő valójában mindig kevesebb migráns betelepítését szorgalmazta csak, mint amivel megvádolják. Kőszeg emellett arról is beszélt, hogy szerinte nincs is baj a bevándorlás támogatásával, mert egyébként is szükség van Európában a migránsokra a népességfogyás ellensúlyozására.
A vita végére az egyre inkább lakossági fórummá változó beszélgetésen G. Fodor Gábor elmondta, hogy Soros kérdése egy bevándorlási kérdés, ami nagyon is létezik. Sokféle választ lehet adni a bevándorlás kérdésére. A magyar kormánynak van megoldási javaslata erre a problémára, amit ráadásul támogat a magyar társadalom többsége.
Ezzel szemben pedig van egy másik álláspont, amit Soros képvisel, ami támogatja a bevándorlást. Az Európába bejönni akaró bevándorlók kérdésével pedig mindenképpen foglalkozni kell, mert a NATO jelentése szerint hamarosan több millióan jönnek Afrikából, amire fel kell készülni.
Válaszul Tóth csupán megismételte korábbi véleményét, azt mondva: az egyáltalán nem számít, hogy az emberek mit gondolnak a bevándorlásról, mert a véleményüket a kormány kampányai befolyásolták.
G. Fodor Gábor erre pedig már csak annyit válaszolt: Ha a liberálisoknak annyira igazuk van, mint ahogy gondolják, akkor hogy lehet, hogy mégis kisebbségben vannak?