A Fidelitas is beszólt a AVH-s örökségû gyurcsányistáknak
2016.11.25. 13:28
A XV. kerületi Fidelitas elnöke Bagi Barna és Lehoczki Ádám önkormányzati képviselők is felültek a Schiffer által pörgetett biciklire és beszóltak a gyurcsányista politikusnak. Bagi Barna a XV. kerületi Fidelitas elnöke, felháborodásának adott hangot, amiért a déká politikusa becsmérlően beszélt az alkotmánybírákról.
Kifejtette, hogy:
"E négy új tagból három nem csak tanított engem - és egyébként a XV. kerületi Fidelitas többségét - hanem egyfajta szellemi muníciót adtak nekünk. Megtanultuk ezer év törvényeit, történelmi alkotmányunk vívmányait, illetve megismertették velünk az Európai Uniót alapító keresztény tanokat. A DK ezeket személyeket nevezte alkalmatlannak az alkotmánybírósági pozícióra, azokat, akik pedig ezzel nem értettek egyet, hitványnak és kollaboránsnak titulálta."
A fiatal politikusok szerint a kommunisták mindig is üldözték a kereszténységet, szellemi utódaik feladata pedig - mivel más nem maradt számukra - kitörölni a puszta emlékezetünket is. Nem véletlen, hogy Molnár Csaba DK alelnök még azt is sérelmezte, hogy Schanda Balázs alkotmánybíró úr nem vetette meg azt az ötletet, hogy Istennek pusztán a neve bekerüljön az Alaptörvénybe.
Lehoczki Ádám a XV. kerület önkormányzati képviselője kifejtette, hogy bár nem LMP szimpatizáns, de mégis felháborítónak tartja azokat a vádakat, amivel a Demokratikus Koalíció a zöld pártot illette. Az alkotmánybírák megválasztását a Fidesz-KDNP és az LMP képviselői támogatták, tehát még csak azt sem lehet kijelenteni, hogy jobboldali összeborulás történt.
A fiatal politikus felhívja a figyelmet arra, hogy Hajdú László megválasztását követően szinte egyből a kerület jegyzőjévé nevezte ki Lamperth Mónikát, aki korábban a Gyurcsány kormány tagja, minisztere volt.
"Azt, hogy Hajdu László ezt a döntést Gyurcsány Ferenc nyomására, vagy magától hozta meg, nem tudni, egy biztos: a papíron politikailag semleges jegyző ma már gyakorlatilag nyílt megjegyzéseket, egyértelmű célzásokat tesz politikai témákban. Miután a DK az egyetlen általa vezetett kerületben a hivatal élére egy politikust tett, így a veszélybe sodorta a hivatal politikától semleges működését, mindezek fényében tehát kifejezetten visszatetsző, hogy politikai ügyként állítják be az alkotmánybírák kinevezését" - írja.