A 444 szerint a rózsafüzér homofób jelkép, a lengyelek pedig nácik
2019.11.13. 17:58
November 11-én, azaz a lengyel függetlenség napján idén is több tízezer lengyel hazafi vonult az utcára Varsóban, hogy megünnepelje az önálló lengyel államiság visszaszerzését.
A nemzeti büszkeséget és összetartozást erősítő függetlenségi menetet 2010 óta rendezik meg a lengyel fővárosban, az ünneplők között nők és férfiak, fiatalok és idősek egyaránt fellelhetők.
Éljen a lengyel függetlenség!
Lengyelország az első világháború végén, 1918-ban, 123 év felosztottság után szerezte vissza önálló államiságát. A független Lengyelország létrejöttét november 11-től számítják, amikor németországi fogságából Varsóba érkezett – a haza megmentőjének tartott – Józef Pilsudski. A Márton-napra eső nemzeti ünnep egyik fénypontja a varsói függetlenségi menet, melyen minden évben több százezer lengyel hazafi vesz részt.
Az esemény jelentőségét mutatja, hogy még a belpesti balliberális értelmiség egyik zászlóshajója, a 444.hu nevű blog sem engedhette meg magának azt a luxust, hogy ne számoljon be a felvonulásról, igaz, finoman szólva is sajátos módon interpretálta a történteket.
A témában született cikknek már címe is magáért beszél, Király András, a portál akiraly néven publikáló újságírója Megint sikerült antiszemita és homofób skandálással megünnepelni a lengyel függetlenség napját címmel látta el az irományát, amely tökéletes látlelet arról, hogy egy belpesti értelmiségi hogyan viszonyul mindahhoz, ami nemzeti, európai és keresztény.
A 444 újságíróját láthatóan nagyon zavarja, hogy az idei függetlenségi menet egyik fő szimbóluma egy „rózsafüzért morzsoló ököl” volt, valamint az is böki a csőrét, hogy az ünneplők egy része rózsafüzérrel a kezében jelent meg a felvonuláson, hogy aztán nemzettársaival együtt imádkozzon Lengyelországért, Európáért és a kereszténységért.
Király András szerint a „rózsafüzért morzsoló ököl” egyértelműen a „meleglobbi” elleni harcot szimbolizálja, így tehát homofób jelképnek tekinthető.
A szerző továbbá „2010 óta minden évben megszervezett náci felvonulásnak” nevezi a varsói függetlenségi menetet, perdöntő bizonyítékként megemlítve, hogy egy maroknyi csoport az Ez Lengyelország, nem Izrael rigmust skandálta.
Abba a logikai ellentmondásba már ne is menjünk bele, hogy mégis hogyan lehetnének nácik, azaz a hajdani Nemzetiszocialista Német Munkáspárt (NSDAP) szimpatizánsai azok a lengyelek, akiknek az országát 1939. szeptember 1-jén éppen a Harmadik Birodalom rohanta le.