Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

XII. kerületi szoci képviselõ is érintett lehet az OLAF körüli botrányban

Sümeghi Lóránt

2017.05.25. 14:58

Sajtóértesülések szerint a 4-es metró körüli beruházásokat felügyelõ korábbi tenderbizottság szocialista tagja, Tüttõ Kata lehetett az, akin keresztül Demszky Gábor és a fõváros korábbi SZDSZ-MSZP vezetése nyomást gyakorolhatott a BKV vezetõségére.
Budapest XII. kerületi önkormányzati képviselője, az MSZP országos elnökségének tagja, Tüttő Kata érintettsége okán hivatalos volt a parlamenti gazdasági bizottság két nappal ezelőtti ülésén, a politikus azonban érdekes módon inkább úgy döntött: nem jelenik meg.

Mint ismert, Bánki Erik, a gazdasági bizottság fideszes elnöke keddi budapesti sajtótájékoztatóján, a testületi ülést követően azt mondta:

Demszky Gábor volt főpolgármester és helyettesei pontosan tudták, hogy olyan szerződést akarnak megkötni, ami súlyosan hátrányosan érinti a fővárost, az államot és az Európai Bizottságot."

Indokolatlan vállalásnak nevezte, hogy 33 milliárd forintot előre, minden feltétel és garancia nélkül átutalt a BKV az Alstomnak; értékelése szerint ebből az előlegből lehetett kenőpénzt fizetni különböző érdekcsoportoknak. Bízik benne, hogy a hatósági vizsgálatok megerősítik ezt a gyanút – jegyezte meg. A kormánypárti politikus szerint az ülésen elhangzottak megerősítették azt is, hogy

a beruházás politikai nyomásra indult el, annak ellenére, hogy előkészítetlen volt." 

Hozzátette, az is nyilvánvalóvá vált, hogy a főváros csak a látszat kedvéért hozott létre tenderbizottságot, amelyben lehetetlen helyzetbe hozta a köztisztviselőket és ellehetetlenítette a közbeszerzési eljárásokkal kapcsolatos szakmai munkát. Bánki Erik kifejtette, Csordás Mihály, a fővárosi önkormányzat közlekedési ügyosztályának volt vezetője, a tenderbizottság volt tagja beszámolójából kiderült, hogy

olyan helyzetben végezte mérnökként a minősítő munkáját, ahol minden szakmai felvetését keresztülhúzták, s nem volt abban a helyzetben, hogy érdemi szereplője lehetett volna a döntéshozatali folyamatnak."

Nem ez az első eset, hogy Tüttő Katához hasonló módon, egyes szocialista politikusok inkább úgy döntöttek, inkább nem mennek el a meghallgatásokra. Ismeretes, február végén Gy. Németh Erzsébet, valamint Horváth Csaba és Hagyó Miklós volt szocialista főpolgármester-helyettes sem érezte kötelességének, hogy részt vegyen az OLAF-ügy köré rendezett parlamenti gazdasági gyűlésen.
 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére