Vona: támogatnék egy népszavazást az EU-kilépésrõl
2016.09.06. 09:28
A Jobbik elnöke, Vona Gábor a Der Standrad című osztrák napilapnak adott interjúban elmondta, hogy támogatna egy népszavazást az Európai Unióból történő kilépésről.
A radikális pártvezető a Brexit után bejelentette, hogy talán jobb lenne az EU berkein belül maradni, mivel van arra esély, hogy megváltozzanak a dolgok, azonban továbbra is fenntartja, hogy szerencsés lenne kiírni egy népszavazást az EU-ból való kilépésről.
Támogatna egy népszavazást az EU-kilépésről? – tette fel a kérdést az osztrák lap, melyre Vona Gábor a következőképpen válaszolt:
Támogatnék, mert tizenkét éve vagyunk az Unió tagja. Amire akkor igent mondtak a magyarok, alapvetően változott meg. A magyar társadalom naiv és idealista volt az EU-val kapcsolatban.”
A Jobbik elnöke a menekültválság kapcsán elmondta, hogy annak megvannak a sajátos okai, amit Európa és Németország képmutató módon nem igazán taglal. Németországnak ugyanis szüksége van az olcsó munkaerőre ahhoz, hogy a versenyképességét megtartsa a világban.
Orbán Viktor bevándorláspolitikájával kapcsolatban Vona Gábor úgy nyilatkozott, hogy az kapóra jött a kormánynak, mivel „népszerűségi mutatói erősen romlani kezdtek”. A radikális párt elnöke azonban támogatja az október 2-ai kvótareferendumot, mivel nem szeretné, ha Magyarországra migránsokat telepítenének.
A magyar társadalom nem tudna integrálni több tíz-, akár százezer embert egy egészen más kultúrkörből”
– mondta Vona, akinek felidézték egy korábbi mondatát, miszerint „az iszlám az emberiség utolsó reménye”.
Törökországban szimpatikus volt, hogy az ország a vallási és kulturális gyökereit milyen fontosnak tartja. Ez Európából kiveszett. Örülnék neki, ha a magyar keresztény egyházak a vallásból fakadó emberi, kulturális, szociális értékeket sokkal jobban meg tudnák jeleníteni a társadalomban, mint ahogy az iszlám odahaza teszi”
– érvelt álláspontja mellett a politikus, aki szerint az iszlám egy olyan vallás, ami őrzi pozícióit a globalizmussal, a mindent eluraló liberalizmussal szemben.
Vona Gábor az interjúban tagadta, hogy a Jobbik a francia szélsőjobboldalhoz hasonlóan orosz pénzeket kapott volna, illetve az iráni függést is visszautasította, bár az utóbbi években több jobbikos település is testvérvárosi kapcsolatba került iráni településekkel.