Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Varga Mihály szerint Junckerékkel teljesen fölösleges tárgyalni

888.hu

2018.09.01. 14:10

Varga Mihály szerint nem biztos, hogy ezzel az összetételû Európai Bizottsággal van értelme a tárgyalásoknak a következõ uniós ciklus költségvetésérõl, mivel a 2019-es választások után új testület áll majd fel. Viszonylag nagy esélye van, hogy a következõ bizottság elnökét nem Junckernek hívják - mondta az Origónak adott interjújában.

Két héttel ezelőtt jelentek meg a legfrissebb gazdasági GDP-adatok, mely szerint az idei első fél évben 4,5, míg a II. negyedévben 4,6 százalékkal nőtt a hazai gazdaság. Mindenkit pozitív értelemben lepett meg a második negyedéves kedvező adat, amivel dobogósok vagyunk az Európai Unióban.

Varga kiemelte, hogy:

a most megjelent adatok alapján reálisnak látom az idei évre várt 4 százalék fölötti növekedést."

Majd hozzátette: "a következő hónapokban inkább kívülről, a világgazdaságból érkező piaci zavarok okozhatnak negatív meglepetést. A mi szempontunkból figyelni kell a Fed kamatemelésének hatására, az európai központi bank lépéseire, az európai piacokat is érintő kereskedelmi- és vámháborúkra. Mindez befolyással van és lesz a hazai állampapírpiacra. Az is hozzátartozik a képhez, hogy az ipari- és exportadatok alapján a kereskedelmi háborúknak még nem jelentkeztek érezhető hatásai."

Azonban azt is látni kell, hogy jobban fel vagyunk készülve ezekre a piaci zavarokra, mint a 2010-es évek elején.

Az ország külső finanszírozási pozíciója stabil, a külkereskedelmi mérleg évek óta többletes. A költségvetési tartalékok rendelkezésre állnak, ezeket jelentősen megemeltük a jövő évi költségvetésben. Az államadósság nagysága és szerkezete is megváltozott. A korábbi 83 százalékról 73 százalékra csökkent az államadósság GDP-hez viszonyított aránya, miközben az adósság korábbi 50 százalék feletti devizaaránya mostanra 20 százalék alá csökkent.

A teljes interjút is érdemes itt elolvasni.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére