Van összefüggés a kiutasítás és a merénylõvé válás között
2018.04.07. 19:18
Az M1 aktuális csatorna szombati műsorában elmondta, akiket nem fogadnak be, azokban harag ébred az adott állam ellen és bosszút akarnak állni.
Õrületes nagy azok száma, akiket kiutasítottak ugyan egy-egy államból, de nem toloncoltak ki, például azért, mert az ország, ahonnan származik, éveken keresztül nem bocsátja ki a visszafogadási nyilatkozatot"
– tette hozzá.
Georg Spöttle arról is beszélt: a 2015-ös menekülthullám előtt csak Németországban már 90 ezren éltek ilyen megtűrt státuszban. Megjegyezte, Svédországban több ezer is lehet a potenciális merényletelkövetők száma.
Emlékezetes, 2016 december 19-én egy elutasított tunéziai menedékkérő követett el merényletet a német főváros egyik leghíresebb karácsonyi vásárán, a Breitscheid téren. A szélsőséges iszlamista egy lopott kamionnal halálra gázolt 12 embert, a támadásban félszáznál is többen megsebesültek.
2017. április 7-én pedig Rakhmat Akilov, üzbegisztáni menedékkérő egy 30 tonnás járművel hajtott a járókelők közé egy közkedvelt bevásárlóutcában Stockholmban. Az Iszlám Állam nevében elkövetett merényletben 5 ember meghalt és 15-en megsebesültek.