Szó sincs enyhítésrõl a STOP Soros törvénycsomag kapcsán
2018.02.10. 21:48
Tuzson szerint a javaslatok már a jövő héten a kormány elé kerülnek, a STOP Soros tervezetét pedig még a tavaszi ülésszak előtt benyújtják a parlamentnek – írja a hirado.hu. A STOP Soros törvénycsomag célja, hogy érvényre juttassa a magyar emberek akaratát és ezért nem enyhíthet a jogszabálytervezeten a kormány. A kormányzati kommunikációért felelős államtitkár emlékeztetett:
a legutóbbi nemzeti konzultáción az emberek többsége elutasította a Soros-tervet, ezért alkották meg a STOP Soros jogszabálytervezetet."
Több mint három hete indult el a STOP Soros törvénycsomag társadalmi vitája. A Kormányzati Tájékoztatási Központ a kormány.hu internetes oldalon közzétett egy e-mail-címet, amelyre továbbra is várják a véleményeket a jogszabálytervezetről.
A három törvényjavaslatból álló jogszabálycsomag előírná, hogy
- a bevándorlásszervező, migrációt elősegítő szervezeteknek regisztráltatniuk kell magukat, és be is kell számolniuk migrációs tevékenységükről.
- Külföldi támogatásaik után 25%-os illetéket kell fizetniük, ezt az összeget az állam határőrizeti feladatokra fordítja.
- A törvénycsomag harmadik pontja az idegenrendészeti távoltartást vezetné be. Eszerint a migrációt támogató külföldi állampolgárokat akár ki is tilthatják az országból.
A beérkezett javaslatok összegezve a jövő héten kerülnek a kormány elé. A tervek szerint február 19-e után már tárgyalhat is az Országgyűlés a STOP Soros jogszabálytervezetről.
A Soros által támogatott szervezet a hirado.hu korábbi kérdéseire válaszolva közölte, hogy
nem ismerünk illegális migrációt támogató egyesületet, alapítványt Magyarországon."
Úgy vélekedtek: a Helsinki Bizottságnak nincsen értékelhető ráhatása a bonyolult nemzetközi migrációs folyamatokra.
Ennek ellentmondani látszik, hogy Pardavi Márta, a szervezet vezetője az Európai Parlamentben (EP) számos alkalommal bírálta a magyar demokráciát és a magyar migrációs politikát. Pardavit általában az EP bizottságaiba hívják meg, hogy ekézze Magyarországot és a magyar kormányt.
Ugyancsak a Helsinki Bizottság vitte el az Emberi Jogok Európai Bíróságáig két migráns ügyét. A bírói testület tavaly márciusban elmarasztalta a magyar államot két bangladesi bevándorló esetében, akiket a magyar hatóságok kiutasítottak az országból. Ezért 3-3 millió forintot ítéltek meg a migránsoknak, az őket képviselő Helsinki Bizottságnak pedig 2,7 millió forint perköltséget állapítottak meg. A kormány fellebbezett az ügyben.