Szijjártó Péter: csak a magyarok dönthetnek arról, ki lép Magyarország területére
2018.07.09. 19:00
A külgazdasági és külügyminiszterrel a Breitbart News készített interjút, amelyben Szijjártó Pétert többek között a migrációról, az Európai Unióról és Trump elnökségéről beszélt.
Az amerikai Breitbart News által készített interjúban először is a migrációs válságról kérdezték Szijjártó Pétert. A külgazdasági és külügyminiszter leszögezte: a magyar kormány a legelső napoktól kezdve határozottan amellett foglalt állást, hogy kizárólag a magyarok dönthetik el, kivel akarnak együtt élni, és kivel nem.
Építettünk egy hosszú kerítést, 550 kilométeren keresztül védjük Európát, a schengeni határt, és azt mondtuk: egyetlenegy úton lehet Magyarországra lépni, a törvényes úton. Pont.”
Megemlítette azt is, hogy számos európai ország inkább a politikai korrektséget választotta, az eredmény pedig az, hogy a nyugat-európai országokat az elmúlt három évben 29 terrortámadás sújtotta, amelyek több mint 330 ember életét követelték.
Szijjártó Péter elmondta: az utóbbi években egy teljesen hamis kontextust építettek fel a nyugati országok, amely szerint a migráció egy alapvető emberi jog, holott ez nem igaz.
A betelepítési kvótákkal van egy óriási probléma: meghívásként tekintenek rá a bevándorlók. De az európai politikusok nem tesznek semmit. Mi, közép-európai nemzetek, a bevándorlási válság kezdete óta következetesen képviseljük álláspontunkat.”
Ez az álláspont pedig abban merül ki a külügyminiszter szerint, hogy Európán kívül kell hotspotokat felállítani, és ott kell eldönteni, kik jogosultak arra, hogy Európába jöhessenek. Leszögezte ugyanakkor: Magyarország érdeke az, hogy az Európai Unió erős maradjon. A vita itt abban áll, hogy a magyar kormány inkább erős nemzetállamokat szeretne, míg a föderalisták az integrációt erőltetik.
Keresztény ország vagyunk. A liberális mainstream médiában korában ezt mondani bátor dolog"
– mondta Szijjártó. Kiemelte: a magyar kormány külön államtitkárságot állított fel az üldözött keresztények megsegítésére. Erre azért van szükség, mert a külügyminiszteri találkozókon szinte alig esik szó arról, mi történik a keresztényekkel például a Közel-Keleten.
Végezetül kitért arra is, hogy az Orbán-kormány "antidemokratikus" voltát pont azok a nemzetközi aktorok vonják kétségbe, akik Trumpot is ugyanezzel támadják – noha mindkét esetben a szavazók egyértelmű döntést hoztak a választásokon. Szijjártó szerint sokkal inkább antidemokratikus az, ahogy a mainstream sajtó és a brüsszeli vagy épp demokrata elit figyelmen kívül akarta hagyni a szavazásra jogosult emberek kinyilvánított akaratát.
Mi tiszteljük az amerikai emberek döntését. És tiszteletben tartjuk azt is, hogy Trump számára Amerika az első."
Szijjártó Péter szerint azért fontos Trump ezen kampányszlogenje, mert ezzel megtörte azt a tendenciát, amely szerint a nemzetét előtérbe helyező politikusokat "fasisztának", "nacionalistának" bélyegezték korábban.
Ki más mondhatná azt, hogy Nekünk Amerika az első, hanem az amerikai elnök? Mi mást kellene mondania? Mi az első, ha nem Amerika? Számunkra ez egyértelmű."