Szijjártó: "Magyarországból nem lehet bevándorlóország"
2018.02.17. 09:48
A külgazdasági és külügyminiszter álláspontja szerint viharos gyorsaságú és drámai hatású változások zajlanak a minket körülvevő világban, a magyar külpolitika célja azonban végtelenül egyszerű:
a magyar külpolitika feladata a magyar érdekek képviselete. Ez persze gyakran konfliktusokkal jár.”
Szijjártó Péter ennek kapcsán megjegyzi, hogy a mai világ külpolitikai farkastörvénye úgy szól, hogy aki nem vállalja a konfliktusokat, aki nem tesz meg mindent szuverenitása megvédéséért, azt eltapossák.
A magyar külpolitika azonban fellép a Magyarországot érő alaptalan és hazug támadásokkal szemben, és természetesen fellép akkor is, amikor a magyar emberek biztonsága a tét”
– írja a külügyi tárca vezetője, majd hozzáteszi, jelenleg az illegális bevándorlás és a terrorizmus révén kétségkívül veszélyben van a biztonságunk.
Az ENSZ migrációról szóló vitaindító dokumentumáról Szijjártó úgy vélekedik, hogy annak alaptétele a bevándorlás elősegítése, arra ugyanis a világszervezet kedvező, pozitív, mindenki számára hasznos folyamatként tekint.
Ez számunkra elfogadhatatlan, a magyar kormány ugyanis a migrációt rossz, veszélyes és nemcsak megállítható, hanem mindenképpen megállítandó folyamatnak tartja”
– hangsúlyozza a külügyminiszter.
Mint írja, az ENSZ véleménye szerint az egyes országoknak szervezetté és folyamatossá kellene tenniük a migránsok befogadását, legálissá a gazdasági bevándorlást.
Vagyis jöjjön mindenki bátran Európába, van itt hely mindenkinek. Ez ostobaság, ez az európai civilizáció feladása”
– áll Szijjártó Péter publicisztikájában.
Ha valaki azonban veszi a fáradságot és elolvassa Soros György stratégiai terveit az Európa számára szükséges bevándorlási folyamatok ösztönzéséről, akkor egyértelművé válik a szándékok egybeesése az ENSZ csomagja és Soros György terve között. Márpedig a magyar kormány nemet mond a Soros-tervre és elutasít minden bevándorláspárti kezdeményezést – szögezi le a külügyminiszter, aki a következőképpen zárja írását:
A népszavazás során 3,3 millió, a nemzeti konzultációban pedig 2,3 millió ember mondta azt, hogy Magyarországból nem lehet bevándorlóország, Magyarországot meg kell őrizni magyar országnak. A magyar kormány ennek megfelelő döntéseket hozott eddig is, és ez a jövőben is így lesz.”