Szijjártó: egyetlenegy migránst sem engedtünk be, és egyetlenegyet sem fogunk beengedni
2018.01.21. 11:28
Szijjártó Péter külügyi tárcavezető a lapnak elmondta: a magyar kormány minden nemzetközi megállapodást betart.
Ilyen megállapodás a schengeni külső határok védelme, és ilyen a Genfi Egyezmény is.
"Azok, akik oltalmazotti státuszt kaptak, a törvényeket betartva beadták a kérelmüket, amit a magyar hatóságok a nemzetközi jogszabályoknak megfelelően elbírálták, és aki valóban rászorult, oltalmazotti státuszt kapott. Ez azt jelenti, hogy addig itt maradhat, amíg a hazájában fenyegetettségnek van kitéve, de a veszély elmúlta után haza kell térnie"
- fogalmazott, azonban hozzátette: nem szabad összekeverni a dolgokat.
Az egyezményeknek semmi köze sincs a tömeges illegális bevándorláshoz,
a kettő összekeverése rendkívül hazug, tisztességtelen magatartás."
Szijjártó hozzátette: a Genfi Egyezmény nem vonatkozik az illegális bevándorlásra, de a Brüsszel által erőltetett embertelen kényszerkvótához sincs köze. A Genfi Egyezmény nem írja elő, hogy terrorveszélyben kell élnünk.
Az ellenzék erőlködése kapcsán megjegyezte: ha bárki bármikor megkérdezte volna az illetékes hatóságot, hogy hány valódi menekültet fogadott be az ország, megtudhatta volna, hány embert vett oltalomba hazánk.
Mi egyetlenegy migránst sem engedtünk be, és egyetlenegyet sem fogunk beengedni, mert Magyarországra illegális migráns nem jöhet be. Pont. Ezért építettünk kerítést, ezért költöttünk egymilliárd eurót határvédelemre, és ezért ellenezzük a kvótát"
- mondta a miniszter.
A lap arról is kérdezte a Szijjártót, hogy mi várható Orbán Viktor közelgő ausztriai útján.
Szerinte a mostani jobboldali osztrák kormány bevándorlási politikája lényegesen közelebb áll a magyar kormányéhoz, mint az előző, szociáldemokrata kancellároké.
"Persze más helyzetben vannak az országaink, nyilván nem minden kérdésben értünk teljesen egyet, de ez normális. Az illegális bevándorlással kapcsolatban az osztrák néppárti-szabadságpárti álláspont és a közép-európai nézetek közel esnek egymáshoz. Nagy lehetőségünk van arra, hogy most politikailag jobb legyen a kapcsolatunk Ausztriával"
- fogalmazott a tárcavezető.
Az interjú végén Szijjártó kitért a magyar-amerikai kapcsolatokra is. Elmondta, hogy 2010 óta most először érzi azt, hogy valóban újjáépülhetnek a két ország közötti kapcsolatok. Főleg a politikai, mert a védelmi és a gazdasági kapcsolatok korábban is működtek - tette hozzá a miniszter.