Szijjártó: a biztonság ügyét kell az elsõ helyre állítani
2018.06.06. 06:15
Közös pont a külső határok védelme, amit az is mutat, hogy Magyarország és Németország is támogatja rendőrökkel a macedón-görög határ védelmét. Teljes az egyetértés abban, hogy erősíteni kell a nemzetközi fejlesztési politikát"
– kezdte interjúját a magyar külügyminiszter, majd azzal folytatta, hogy pont emiatt írt alá Gerd Müller nemzetközi fejlesztési együttműködésért felelős német miniszterrel vízgazdálkodási megállapodást, amely olyan afrikai és közel-keleti országokat érint, ahonnan sok bevándorló érkezett.
Szijjártó Péter kiemelte, hogy Magyarország szerint a biztonság ügyét kell az első helyre állítani, majd kiemelte, hogy a terrorveszély növekedése mindenképpen összefüggésben áll azzal, hogy teljesen ellenőrizetlenül vándoroltak be Európába emberek százezrei.
Magyarország elutasítja a szolidaritás fogalmának szelektív, diszkriminatív értelmezését, és nem tudja elfogadni azt a nézetet, amely szerint a határok védelme nem a szolidaritás kifejezése"
– fogalmazott a tárcavezető, majd hozzátette, hogy Magyarország minden rendelkezésre álló eszközzel és hatalmas anyagi ráfordítással védi határát, hogy ne vándoroljanak be tömegek illegálisan, és ezzel Németországot, Ausztriát és a skandináv országokat is védi.
Mindazok 90 százaléka, akik illegálisan próbálnak átlépni a magyar határon, valójában Németországba akarnak eljutni"
– mondta Szijjártó Péter, aki szerint nem szabad megengedni, hogy a biztonság szempontja háttérbe szoruljon, és soha nem lehet elérni a bevándorlók kötelező elosztását tartalmazó megállapodást, mert Magyarország ezt elutasítja.
A Stop Soros törvénycsomaggal kapcsolatban úgy fogalmazott, hogy számolnia kell a következményekkel annak, aki megsérti a magyar nemzetbiztonsági érdekeket. Számolnia kell a következményekkel azoknak a szervezeteknek is, amelyek támogatják a határok megsértését és az illegális migrációt, vagy megpróbálnak menedékjoghoz juttatni olyan embereknek, akik nem jogosultak menedékre.
A külügyminiszter felidézte Emmanuel Macron francia államfő európai uniós reformterveivel kapcsolatban Angela Merkel német kancellár intelmét, miszerint minden EU-tagországnak el kell végeznie az államháztartás szerkezetét érintő házi feladatait.
Magyarország elvégezte ezeket a feladatokat, de nem támogatja a tagállamok között az adózás területén kibontakozott versenyt az egységesítés révén felszámoló törekvéseket és az államadósság törlesztése iránti felelősség közösségi szintre emelését"
– fogalmazott Szijjártó Péter és hozzátette, hogy Magyarország nem tartja felelőtlennek a francia elnök javaslatait, de vannak aggodalmai.