Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Szakértő: Hatékony hírszerzéssel megelőzhető az újabb tömeges menekülthullám

888.hu

2021.08.12. 09:30

Kevés esélyt lát egy újabb tömeges menekülthullámra az Afganisztánban kiújult harcok kapcsán az Europol Migránscsempészés Elleni Küzdelem Európai Központjának helyettes vezetője, aki szerint hatékony hírszerzéssel ezeket a kezdeményezéseket csírájában el lehet fojtani – írta a Magyar Nemzet csütörtöki számában.

 

Sztankovics Gábor a lapnak elmondta: arra lehet számítani, hogy az afgánok kisebb csoportjai különböző időben és útvonalon érkeznek meg a Balkánra, ott jellemzően más nemzetiségekkel keverednek, és ilyen csoportok tagjaként elsősorban embercsempész szervezetek segítségével kísérelnek meg eljutni a kiválasztott célországba.

Hozzátette, hogy sok migráns szorult be a Balkánra, akik csak arra várnak, hogy továbbcsempésszék őket. Egyebek között a szír helyzet megoldatlansága is folyamatosan „fűti” a migrációt, továbbra is tömegek indulnak el, és elsősorban a balkáni útvonalon Németország felé tartanak. A Balkánon pedig egyre több az embercsempész, elsősorban Horvátországban és Szlovéniában, de ezen a téren Magyarország is kezd felzárkózni.

Alternatívaként jelentős számú migráns veszi útját Szerbiából Romániába, elsősorban Temesvárra. Az ott lévő menekülttábor, illetve a városban lévő egyéb illegális menhelyek a csempészés gyűjtőpontjává emelték a várost. A Németországban elfogott nagyobb migránscsoportok többségét román és török kamionokban csempészve szállítják”

– fejtette ki.

Felhívta a figyelmet, hogy a balkáni útvonalon kábítószer – elsősorban heroin – is érkezik Európába Magyarországon át, továbbá terroristák is jöhetnek ezeken az útvonalakon.

A migrációban és a kábítószer-csempészetben egy közös pont van: az unión kívülről érkező kamionok érintettsége. Egy rendőr azok bármelyikében találhat embert vagy kábítószert

– mondta a lapnak.

Megjegyezte, hogy a Migránscsempészés Elleni Küzdelem Európai Központját a 2015-ös migrációs válság után azzal a céllal hozták létre, hogy hatékony támogatást nyújtson a tagállamoknak az embercsempész szervezetek elleni küzdelemben.

 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére