Soros trükkös magyarországi pártalapítása valójában politikai trollkodás
2018.09.28. 16:00
A Migration Aid párttá alakulása körül rengeteg a kérdőjel. A Soros György eszméinek megvalósításáért tevékenykedő alapítvány egy huszárvágással párttá alakulna, de ez lehet, hogy jogi akadályokba fog ütközni.
A párttörvény ugyanis egyértelműen rögzíti, hogy a pártoknak az a társadalmi rendeltetésük, hogy a népakarat kialakításához és kinyilvánításához, valamint a politikai életben való állampolgári részvételhez szervezeti kereteket nyújtsanak. Mivel azonban a Migration Aid esetében egy civil szervezet alakulna át párttá, ezért ez felveti annak a kérdését, hogy egy korábban szinte kizárólag harmadik országbeli személyekre koncentráló szervezet vajon hogyan tudja, illetve akarhatja-e egyáltalán a magyar állampolgárok érdekeit képviselni az eddigi tevékenysége ismeretében.
A Migration Aid párttá alakulásáról a döntést egyetlenegy állami szervezet hozza majd meg, az illetékes bíróság, mivel az ő kizárólagos hatáskörébe tartozik az új pártok bejegyzése. A 888.hu megkeresésére ifj. Lomnici Zoltán alkotmányjogász elmondta azt is, hogy a bíróság akár el is utasíthatja a Migration Aid nevű szervezet párttá alakulásának a bejegyzését.
Nem lenne precedens nélküli, ha akár a bírósági eljárás folyamán – első vagy másod fokon – megtagadnák a párt bejegyzését. Példaként fel lehet hozni a Kétfarkú Kutya Párt esetét, ahol első és másod fokon is blokkolták a párt bejegyzését. Többek között arra való hivatkozással, hogy a párt elnevezése és programja sérti az úgynevezett általános erkölcsi elveket és méltatlan asszociációkra ad alapot. Teljesen nyilvánvaló, hogy a párttörvény preambulumának tartalma élesen szemben állhat azzal, amit korábban a Migration Aid képviselt. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy a Stop Soros törvénycsomag elfogadása óta a bevándorlásszervezés már bűncselekménynek is minősül Magyarországon. Ugyanakkor egy párt esetében a törvények betartása mellett az átláthatóság is egy fontos követelmény. A jelenleg is elérhető internetes információk szerint pedig a Migration Aid az eddigi működése során ismeretlen eredetű és milliós összegű pénzekhez jutott, amikkel nem tud elszámolni"
– mondta ifj. Lomnici Zoltán.
Az alkotmányjogász szerint egyébként lehet ezt a pártalakítást úgy is értelmezni, hogy Soros György új szintre emelte a politikai jelenlétét Magyarországon, és most már egy saját párttal is képviselteti magát a közéletben. Volt már példa a történelemben ilyen lépésre. Például akkor, amikor Pol Pot úgy számolta fel az illegalitását, hogy megszervezte a maga kambodzsai kommunista pártját és ezáltal próbálta meg legitimálni a tevékenységét.
A Soros-féle migrációsegítő szervezet politikai párttá alakításáról szóló szándék a körülmények ismeretében nagyon nagy valószínűséggel nem más, mint pusztán politikai trollkodás, zavarkeltés és médiafelhajtás. Ugyanis a párttá alakulásnak a médiában hangoztatott indoka – miszerint így kerülnék el a migrációs különadó fizetését – a pártként való bejegyzés pillanatában valójában teljesen okafogyottá és értelmetlenné válna.
Ennek az az oka, hogy Magyarországon a pártok gazdálkodására szigorú szabályok vonatkoznak, amelyek alapján például egyetlen párt sem fogadhat el pénzt Soros Györgytől a migráció támogatására, ennek alapján pedig nem is fizethet egy párt sem migrációs különadót. A Soros eszméit képviselő új párt alapítása emellett még azért is értelmetlen, mivel Soros eszméit a balliberális ellenzéki pártok jelenleg is képviselik.