Soros-titkok II.: Kiszivárgott két magyar "szövetséges" neve
2016.08.22. 14:58
További döbbenetes részletek derültek ki Soros György kiszivárogtatott aktáiból. A dokumentumok között egy hosszú névsort tartalmazó összeállítást is találtunk, melyen az Európai Parlamentben tevékenykedő, "megbízható szövetségeseknek" nevezett politikusok szerepelnek. Köztük két magyarral az élen.
A Soros György alapította Open Society égisze alatt működő European Policy Institute összeállítása azokat a 2014 és 2019 között tevékenykedő politikusok névsorát tartalmazza, akik "megbízható szövetségeseknek" számítanak az Európai Parlamentben.
A névsor több száz nevet tartalmaz, ráadásul minden névhez egy-egy rövid portfólió is tartozik, amely az alapvető elérhetőségeiket tartalmazza. Ez feltehetően annak érdekében lett rendszerezve, hogy ha "mozgósítani" kell, minél hamarabb összeérjenek egymással a hálózatba kapcsolt politikusok.
A külföldi képviselők között Soros szövetségeseként van megnevezve például a volt belga miniszterelnök, Guy Verhofstadt, aki jelenleg az EP liberálisok frakciójának elnöke.
Verhofstadt politikai tevékenysége tökéletesen illeszkedik Soros György nyílt társadalommal kapcsolatos globális filozófiájához, miszerint a nacionalizmus rákfenéjét csupán még több Brüsszellel, migrációval és liberalizmussal lehet legyőzni.
Nem meglepő módon a Soros György szövetségeseként megemlített mindkét politikus baloldali, ráadásul bevallottan támogatják az Európai Unió által erőltetett kényszerbetelepítéssel kapcsolatos kvótát.
A Gyurcsány Ferenc törpepártjában tevékenykedő EP-képviselő már több ízben is bebizonyította, hogy amennyiben a magyarság és a brüsszeli liberalizmus között kell döntenie, könnyedén teszi le voksát az utóbbi mellett. Ennek fényében, a DK-s politikus az unión belüli migránsok szétosztását elutasító országok pénzügyi büntetésének kilátásba helyezését meg is szavazta.
Az LMP Európai Parlamenti képviselője a múltban olyan gondolatokat osztott meg a migrációs válság kapcsán, hogy értelmetlen lenne új népvándorlásról beszélni, és Európának az eddiginél akár tízszer ennyi menekülttel is boldogulnia kellene. Továbbá az uniós migránskvótával kapcsolatban kifejtette, hogy szükség van rá:
kölcsönös és együttes, szolidáris európai felelősségvállalásra van szükség a menekültügyben, amiben mindenki részt vesz."
Soros György láthatóan nemcsak anyagilag, hanem politikusi hálóján keresztül is igyekszik befolyásolni Európa társadalmi és politikai jövőjét egyaránt. Azzal, hogy Soros mintegy 8 millió dollárt költött a migrációs hullámot támogató globális szervezetekre, majd az uniós kényszerbetelepítés mellett érvelő politikusokat "szövetségesi" szintre emelte már nyíltan kijelenthető, hogy