Soros gimnáziumában kormányellenes tüntetésre buzdítottak
2018.11.29. 15:59
Az eset még 2015-ben történt, a bíróság azonban csak mostanra hozta meg az ítéletet. A diák édesanyja a Magyar Időknek elmondta, hogy fiát „mondvacsinált” indokokkal büntette az iskola csupán azért, mert az nem kért az intézmény tanárai által folytatott kormányellenes propagandából.
A Közgazdasági Politechnikum tanulóját
Az iskola tanárai ráadásul kormányellenes tüntetéseken való részvételre is igyekeztek rávenni a diákokat.
A bíróság 200 ezer forint perköltség megfizetésére is kötelezte az iskolát, illetve kimondták, hogy érvénytelen az a szigorú megrovással járó fegyelmi határozat, amelyben az iskola a tanulóját részesítette.
Így él vissza a hatalmával Hammer Ferenc, az ELTE tanszékvezetője
Intézményi hatalmával visszaélve, hivatalos közleményben támadta meg Hammer Ferenc, az ELTE BTK Média és Kommunikáció Tanszékének vezető...
A fiú édesanyja elmondta, hogy fia ellen olyan álindokok alapján indítottak fegyelmi vizsgálatot, mint hogy egyetlen alkalommal nem vitt tornafelszerelést, illetve hogy „meghívatta magát az osztálytársaival egy gyorsétteremben”, ám szerinte
A nő szerint az sem normális, hogy az iskola a jelentős támogatások mellett magas tandíjat számít fel – csak a beiratkozás 50 ezer forintba kerül –, azonban nem ad tájékoztatást arról, hogy mire fordítják a diákonként befolyó milliós összegeket, ezért ebben a kérdésben az oktatási jogok biztosához fordult.
A Közgazdasági Politechnikum – több alapítványi középiskolához hasonlóan – Soros György alapítványaihoz és embereihez kötődik. Az iskolát Horn Gábor liberális politikus 1990-ben alapította meg barátaival. A magániskolának éveken keresztül ő volt a vezetője, jelenleg pedig az alapítványi kuratórium tagja.
Az egyetemeken folyó véleményterror már a középiskolában is elérheti a diákokat. Azokat a tanulókat éri a megkülönböztetés és büntetés, akik fel mernek szólalni a döntéseiket, véleményüket, szabad akaratukat befolyásoló erők ellen.