Soros emberei 5 pontban felvázolták, hogy miként kéne megbuktatni Orbánt
2017.05.04. 08:58
Dalibor Rohac és Hajba Máté egy ötpontos cikkben arról értekezik, hogy miként kellene Amerikának beavatkoznia Magyarországon. A papíron liberális szellemiséget képviselő publicistákban fel sem merül a nemzeti szuverenitás és a más államok belügyeibe való be nem avatkozás kérdése.
A The Washington Post cikkében 5 pontos forgatókönyvet vázolnak fel:
- Nagy szakértelemmel rendelkező diplomatát kell kinevezni (Goodfriend-effektus), Colleen Bell csak szappanoperákhoz ért, a külpolitikához kevésbé.
- Trumpnak nem szabad fogadnia Orbánt, így hiteltelenítve őt a nemzetközi és a hazai közvélemény előtt.
- A magyar-amerikai közös hadgyakorlatokat fel kell függeszteni.
- A Soros-egyetem ellen hozott intézkedések miatt az amerikai kormánynak meg kell vonnia a vízumot a magyar kormány tagjaitól. (Itt ismét előkerül Vida Ildikó és Goodfriend esete.)
- A Fideszt ki kell zárni a Néppártból és be kell fagyasztani az uniós kifizetéseket.
A cikkben még értekeznek a demokráciáról, a demokráciaexportról és az USA felsőbbrendűségéről.
Az Orbán-buktató forgatókönyv szerint, ha a fentiek mind teljesülnek, akkor "a nép" majd meg fogja buktatni a kormányt. A szerzők fejében fel sem merült az az elemi gondolat, hogy egy független szuverén államnak joga van a saját törvénykezéséhez, saját állampolgárainak a védelméhez.
Az Orbán-buktató forgatókönyv egyik szerzője Hajba Máté, aki a Szabad Piac Intézet igazgatója és a Polgári Platform alelnöke. Érdeklődési területe az állam és az egyén viszonya, amivel kapcsolatban libertáriánus nézeteket képvisel. A nemzetközi médiában – többek között az izraeli Haaretzben – leginkább a "Magyarországon egyre növekedő intoleranciáról" értekezik. Szoros kapcsolatban áll Somogyi Zoltán üzletemberrel, a Political Capital Intézet alapítójával, aki a Gyurcsány-kormány idején busás állami támogatásokat zsebelt be. Arról, hogy ki pénzeli ezeket az arcokat, itt írtunk bővebben.
A cikk másik szerzője, Dalibor Rohac – Krekó Péter barátja –, aki a fent már említett Political Capital egyik kutatója. Rohac pedig LinkedIn-profilja szerint az American Enterprise Institute-nál dolgozik. Ez egy amerikai think tank, mely az USA politikai érdekeit próbálja meg tudományosan is alátámasztani.