Soros egyeteme cáfolja a magyarok elleni diszkriminációt - az álcivil szervezetek hallgatnak
2017.02.11. 13:28
Közleményben magyarázkodott a Soros György által alapított Közép-Európai Egyetem (CEU) annak kapcsán, hogy szinte az összes főállású magyar tanárt elbocsátották az intézmény üzleti iskola (Business School) egységéről – írja a Magyar Idők.
Ismeretes, az érintetteket még tavaly októberben tájékoztatták arról, hogy az intézmény összeolvad a közgazdasági tanszékkel, ami pozíciók megszűnésével jár majd. A vezetőség költséghatékonysággal indokolta az átszervezést.
A CEU azonban úgy reagált, hogy az új tanszéket azért hozzák létre a következő tanévtől, hogy összehangolják az üzleti iskola és a közgazdaság-tudományi tanszék erősségeit. Úgy fogalmaztak: a korábbi információk, miszerint a konszolidáció a magyar nemzetiségű oktatókat diszkriminatívan érintő elbocsátásokkal járna, téves. Az intézmény új tanszéke egyaránt alkalmaz magyar és más nemzetiségű oktatókat.
A CEU téves állításnak nevezte azt is, hogy kevesebbet fizetnének a magyar tanároknak. Az intézmény oktatóinak és alkalmazottainak fizetését egyetemi rangjuk, képzettségük és tapasztalatuk határozza meg – írták. A lap azonban figyelmeztet:
úgy tudják, hogy a CEU-n az azonos rangú külföldi és magyar tanárok fizetése között van különbség."
További érdekes szál az is, hogy a Soros Györgyhöz köthető álcivil, elméletben "jogvédő" szervezetek – jelesül a TASZ , a Helsinki Bizottság és az ezek futtatásából élő blogok, mint a Kettős Mérce – mélyen hallgatnak az ügy kapcsán. Vajon miért?