Soros "civil szervezetei" sürögnek-forognak a Szegedi Törvényszék körül
2016.12.08. 12:28
Az alkotmányjogász az M1 Ma reggel című műsorában beszélt a röszkei zavargás ügyében született bírósági döntésről.
Ritkán nyilatkozik meg úgy az amerikai külügyminisztérium, mint ahogyan azt tette a tíz év fegyházra ítélt szír férfi, Ahmed H. ügyében"
– mondta.
Mi is beszámoltunk róla, hogy a Szegedi Törvényszék múlt szerdán, első fokon a határzár tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett tiltott átlépése és állami szerv kényszerítése céljából, személy elleni erőszakos bűncselekmény elkövetésével megvalósított terrorcselekmény bűntettében mondta ki bűnösnek Ahmed H.-t.
Ifj. Lomnici Zoltán úgy véli, hogy a külügy megnyilvánulása több ponton sérelmezhető. Az amerikai külügy közleményében idézőjelbe teszi a terrorcselekmény tényállását, ami a jogalkotó bírálata is. A nyilatkozat nem értelmezhető másképp, minthogy presszionálni kívánja a másodfokot, azaz befolyásolná, hogy milyen döntés szülessen a fellebbezési szakban, ha erre sor kerül.
Tudjuk, hogy a jelenlegi amerikai kormány szoros kapcsolatban van Soros Györggyel. Az amerikai külügy nyilatkozatában pedig szerepel, hogy független civil szervezetekkel vizsgálódjon a magyar kormány, ami egyébként magyar viszonylatban bűncselekménynek számít"
— folytatta Lomnici, majd hozzátette:
Soros Györgyhöz köthető, magyarországi civil szervezetek nem tiltakoznak az amerikai külüggyel szemben. Nem mondják azt, hogy ez Magyarországon elfogadhatatlan. Szégyenteljes a lapítása azon civil szervezeteknek, melyek egyébként ott sürögnek-forognak a Szegedi Törvényszék, és a járásbíróság körül, és rendszeresen bírálják az ottani ítélkezést."
Hozzátette: egy éppen csomagoló külügyminisztérium megnyilatkozását hallottuk, messzemenő következtetéseket ezért ne vonjunk le.