Simicska pártja, a Jobbik a kisgazdákat is lefizette volna a jelöltjei visszaléptetéséért
2018.03.22. 15:10
A valasztas.hu adatbázisa szerint az FKgP-nek 12 jelöltje került nyilvántartásba vételre, azaz ennyien indulnának egyéni képviselőjelöltként április 8-án. A jelenleg némiképpen még ellentmondásos hírek szerint azonban úgy tűnik, hogy egy kisgazda jelölt sem indul el a voksoláson.
Bár egyelőre nincs nyoma, hogy hivatalosan visszaléptek volna, azonban a Jobbik ennek ellenére is bejelentette, hogy a kisgazda jelöltek visszalépnek a jobbikos egyéni képviselőjelöltek javára.
Ezzel összefüggésben Paulina László, az FKgP alelnöke a TV2 Tényeknek nyilatkozva dokumentumokat mutatott meg arról, hogy a visszalépések mögött valójában az áll, hogy a Jobbik különféle anyagi juttatásokat ajánlott fel a jelöltek visszalépéséért cserébe.
A Tényeknek kitálaló kisgazda politikus szerint mindkét párt „illegálisan" járt el.
A Jobbik-FKgP közötti titkos szerződés szerint:
- A Jobbik a választás eredményétől függetlenül vállalja, hogy az FKgP budapesti irodájának működési költéségét kifizetik.
- A Jobbik átvállalja a Független Kisgazdapárt peres ügyeinek költségét és jogászainak a munkadíját.
- A Jobbik anyagilag segíti a párt vidéki programját.
- A Jobbik és a Független Kisgazdapárt közösen indul a 2019-es önkormányzati választáson.
Cserébe az FKgP visszalépteti jelöltjeit az országgyűlési választáson.
Ezt a megállapodást még egy záradékkal is megerősítették a felek.
A vállalások akkor lépnek hatályba, amikor az FKgP hivatalosan és sajtónyilvánosság előtt is bejelenti, hogy a 2018-as országgyűlési választásokon a Jobbik Magyarországért Mozgalmat támogassák tagjaik, szavazóik, és ezzel párhuzamosan visszalépteti a nyilvántartásba vett kisgazda jelölteket a jobbikos jelöltek javára"
– olvasható a záradékban.
Paulina László elmondta azt is a Tényeknek, hogy a szerződés szerint a Jobbik fizeti a Független Kisgazdapárt különféle személyeinek az igényeit, a bérét és a járandóságaikat, emellett a párt székházának rezsijét és az irodavezető munkadíját is fizetni kívánják.
A Jobbik és az FKgP közötti megállapodást magában foglaló szerződést Szabó Gábor, a Jobbik pártigazgatója és Staudt Gábor, a Jobbik parlamenti képviselője írta alá Simicska Lajos pártja nevében. Az FKgP részéről pedig Balogh Károly elnök írta alá a visszalépésekről rendelkező megállapodást.