Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Példaértékû a nemzeti bankok és a kormány közötti együttmûködés

Csordás Bettina

2018.11.09. 13:05

Matolcsy György szerint az elmúlt években példaértékûvé vált a 16+1-es Kína és Kelet-Közép-Európa közötti együttmûködés.

A 16+1-es együttműködés 2011-ben indult, részét képezi a Selyemút-kezdeményezésnek, amely az Európa és Kína közötti kapcsolatok fontosságát hangsúlyozza az oktatás, a kutatás, a kultúra, a tudásmegosztás területén"

– mondta Matolcsy György, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) elnöke.

A 16+1-es együttműködésnek kiemelt területe a pénzügyi infrastruktúra kifejlesztése. Kína bizonyította, hogy vezető szerepet játszik a pénzügyi infrastruktúra fejlesztésében, érdemes a kínai tapasztalatokból tanulni" 

– szögezte le.

Matolcsy György szerint fontos a legutóbbi pénzügyi-gazdasági válság tanulságait is levonni. Helytelen volt az a feltételezés, hogy válság nem következhet be újra. Szintén fontosnak nevezte, hogy minden kormánynak és központi banknak fel kell készülnie a szűk esztendőkre is.

Jól fel kell készülni egy olyan jövőre, amiben előfordulnak a pénzügyi-gazdasági válságok"

– közölte.

További lényeges elemnek nevezte, hogy az új "közellenség" az államadósság lett az infláció után, Magyarország 2010 óta több mint 10 százalékponttal csökkentette a GDP-arányos államadósságát. Matolcsy szerint szükséges a jól működő stratégiai szövetség a nemzeti bankok és a kormány között, és Magyarországon ez megvan.

Ji Kang, a kínai jegybank (People's Bank of China - PBOC) kormányzója elmondta:

A két régió között évente 10 százalék felett nő a kereskedelmi forgalom, tavaly 68 milliárd dollárt tett ki. A növekedés minden más bilaterális kereskedelmi kapcsolatnál gyorsabb."

Közölte: Kína már 10 milliárd dollár értékben fektetett be a térségben, a régiós országok pedig 1,5 milliárd dollár befektetést eszközöltek Kínában. A siker alapelvei közül kiemelte a nemzetközi szabályok követését, a piaci elvek tiszteletben tartását és a támogató szakpolitikai döntéseket.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére