Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbán Viktor: a fertőzés behurcolása ellen kell védekezni

888.hu - MTI

2020.07.10. 10:04

A miniszterelnök péntek reggel a Kossuth rádióban többek között a gyermekvédelmi törvények megalkotásáról, a járványhelyzetről és az EU-s hitelcsomagról is beszélt.
Meg kell hozni azokat a gyermekvédelmi törvényeket, amelyek a pedofíliára, a gyermekek kizsákmányolására, a kábítószerre, az internet veszélyeire megnyugtató választ tudnak adni a szülőknek

– mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken a Kossuth rádióban a gyermekpornográf felvételek birtoklása miatt felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt Kaleta Gábor volt perui nagykövet ügyére reagálva.

Az őszi törvényalkotás egyik legfontosabb kérdése a gyermekvédelmi törvények megalkotása, megváltoztatása, szigorítása, „a gyermekeinket meg kell védeni” – közölte a kormányfő.

A miniszterelnök szerint áttörés van a foglalkoztatottság alakulásában.

4,5 millióan dolgoztak Magyarországon a koronavírus-járvány előtt, a mélyponton ez 4 millió 370 ezerre csökkent, de néhány hete a munkanélküliség újra csökkenni kezdett, elkezdett nőni a munkahelyek száma, ami nem egy tiszavirág-életű jelenség

– közölte a kormányfő.

Hozzátette: több mint egymillió ember munkahelyét mentették meg kormányzati beavatkozással.

A kormányfő a koronavírus kapcsán arról beszélt, hogy a behurcolás ellen kell védekezni.

A több országban ismét felerősödő koronavírus-járvánnyal kapcsolatban Orbán Viktor arról beszélt, hogy Magyarország biztonságos, de a koronavírus-járvány behurcolása ellen védekezni kell.

Kell itthon újabb szigorításra számítani, csak még nem tudni, milyenre

– mondta, közölve: az operatív törzs péntek délig kapott határidőt, hogy javaslatot tegyen a behurcolás elleni védekezés ügyében, és „ma, holnap döntéseket tudunk hozni”.

„Több Balaton, kevesebb Adria”, és akkor a járvány is féken tartható lesz – fogalmazott a kormányfő, jelezve, hogy több környező országban, Horvátországban, Szerbiában, Romániában és Szlovéniában is növekedőfélben van a fertőzöttek száma.

Megjegyezte, az operatív törzs vizsgálatai szerint minden egyes újabb magyarországi fertőzésnél megtalálható valamilyen külföldi „mozzanat”. Ismét azt mondta, hogy figyelik az osztrákok intézkedéseit, ahol karantén, mintavétel, határellenőrzés együtt szerepel a kombinált csomagban.

A miniszterelnök a közös EU-s helyreállítási alapról is szólt.

Igazságosnak, rugalmasnak kell lennie a koronavírus-járvány utáni gazdasági újraindítást célzó EU-s hitelcsomagnak, amelybe nem szabad belekeverni a politikát

– mondta Orbán Viktor miniszterelnök.

Az EU-ban különösen a baloldal, a „nagyszájú liberálisok” azzal szokták fenyegetni a nekik nem tetszőket, hogy pénzügyi szankciókat fűznek a magatartáshoz – mondta a kormányfő, aki ezt civilizálatlan viselkedésnek, zsákutcának nevezte.

Ha a pénz elköltéséhez ilyen ideológiai, politikai szempontokat kapcsolnak, akkor az biztosan rosszul lesz elköltve – hangsúlyozta Orbán Viktor, közölve: semmilyen politikai feltételt nem lehet összekeverni gazdasági döntésekkel. Foglalkozzon Európa a gazdaság újraindításával, mert jól látható, hogy a jogállami viták azonnal politikai vitákká válnak, és ha összekeverik őket, nem lesz gazdasági újraindítás, nem lesz költségvetés – mondta.

„Nem tanácsolom a nagyoknak meg az EU magukat oly modernnek tekintő államainak, hogy most ezzel próbálkozzanak” – fogalmazott.

Kifejtette:

szeptemberre térdre eshet jó néhány, Magyarországnál gazdagabb, de pénzügyileg sérülékenyebb ország.

Példaként hozta Portugáliát – amelynek miniszterelnöke jövő hét elején Magyarországra látogat –, Spanyolországot, Franciaországot. Ezért döntöttek úgy a „nagyok” – folytatta –, hogy vegyen fel hitelt az EU, amitől ő is „fázik”, mert a magyarok fejében az adósság az egyik legrémisztőbb dolog, ismerik az adósrabszolgaság veszélyét mint kommunista örökséget, az ország eladósítása ugyanis az 1980-as években történt. Amikor pedig „a kommunisták modern formában visszajöttek szocialistaként”, 2002-2010 között ugyanez a veszély jelentkezett devizaadósságként – tette hozzá.

A miniszterelnök megjegyezte, Magyarország tudna vétózni az EU-ban, de ezt csak a legvégső esetben szabad megtenni, és most lát lehetőséget arra, hogy a hitelfelvétel kockázatát megpróbálják csökkenteni azzal, hogy kimondják:

a pénzt a gazdaságok fejlesztésére kell fordítani, és ne korlátozzák egymást a felhasználás módjában.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére