Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbán levele is kellett ahhoz, hogy a Néppárt nemet mondjon Timmermansra

Nagy Gábor

2019.07.01. 17:21

Az Európai Néppárt (EPP) leszavazta Angela Merkel német kancellár háttéralkuját, ezért nem választották meg Soros György jobbkezét, Frans Timmermanst európai bizottsági (EB) elnöknek.
Az EPP szembement Angela Merkellel, nem választották meg Soros emberét, Frans Timmermanst, akin keresztül a Soros-féle NGO-kat támogatták volna

– így összegezték a felfüggesztett európai uniós csúcstalálkozó történéseit az ülésen és a tárgyalásokon részt vevő, név nélkül nyilatkozó magyar és V4-es delegációtagok.

Beszámolójukban felidézték, hogy az európai parlamenti (EP-) választás után a csúcsjelölti rendszerrel kapcsolatban (főleg a liberálisok részéről) erős kifogások fogalmazódtak meg, és kiderült, hogy a néppárti Manfred Webernek a tapasztalatlansága miatt nincs meg a támogatottsága az EB elnöki pozíciójára. A visegrádi négyek (V4) is kritizálták őt, mert nem tiszteli a közép-európai országokat, ezért alkalmatlannak tartották a német politikust.

Mint fogalmaztak: Weber bukása után a múlt héten Oszakában tartott G20-csúcstalálkozón született egy megállapodás Emmanuel Macron francia elnök – mint a liberálisok egyik fő vezetője –, az európai szocialisták részéről Pedro Sánchez spanyol miniszterelnök és a néppárti Angela Merkel német kancellár között. A megállapodás lényege az volt, hogy Webert „leveszik”, a néppárt elengedi a bizottsági elnöki posztot.

Merkel megígérte, hogy ezt a néppárt el fogja fogadni, és a szocialista Frans Timmermans lesz a bizottsági elnökjelölt. Ezt a döntést Soros György is támogatta, hiszen Timmermans Soros embere, és a tervek szerint a Soros NGO-kat így a bizottságon keresztül tudják majd finanszírozni. Itt több milliárd euróról van szó, ráadásul Soros így bele tudna szólni az európai pénzügyi és gazdaságpolitikába is

– fogalmaztak, hozzátéve: a megállapodás értelmében így Manfred Weber kapta volna az EP-elnöki tisztséget, a liberálisok pedig az Európai Tanács (ET) elnöki posztját.

Ez történt Brüsszelben

A brüsszeli polémia ott kezdődött, hogy vasárnap délután Brüsszelben az Európai Néppárt fellázadt Merkel ellen, és mind az elnökség, mind a „summit” leszavazta az „Oszaka-megállapodást”, amely így mindössze két voksot kapott a pártcsaládban, egyet Angela Merkeltől, egyet pedig Frank Engel luxemburgi EP-képviselőtől. A név nélkül nyilatkozó források hozzátették: a Néppárt kötött mandátumról döntött, mégpedig arról, hogy nem szabad elengedni a bizottsági elnöki posztot, azaz nem kérik az EP-elnöki tisztséget, mert az Európai Bizottság elnöki pozíciója fontosabb.

Angela Merkel azonban az Európai Néppárt döntését figyelmen kívül hagyta az Európai Tanács ülésén, szembement a döntéssel, lesöpörte azt. A német kancellár az „Oszaka-megállapodást” képviselte, azonban a V4-ek és Giuseppe Conte olasz miniszterelnök – összesen mintegy 130 millió európait képviselve – határozottan szembementek a német kancellár agymenésével, és a néppárti miniszterelnökök is lázadtak.

A magyar delegációtagok azt is kiemelték,

hogy volt jelentősége Orbán Viktor Néppártnak címzett levelének, amelyben azt írta a kormányfő, hogy súlyos, sőt történelmi hibát követne el az EPP, ha támogatásukkal Frans Timmermans lenne az EB elnöke.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére