Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbán: létrejött az új egység

888.hu

2016.10.04. 17:58

Kedden tárgyal a Fidesz elnöksége és parlamenti frakciója az Alaptörvény módosításáról a népszavazás eredményei kapcsán. Kósa Lajos, a Fidesz frakcióvezetõje és Orbán Viktor miniszterelnök közös sajtótájékoztatón beszélt a népszavazás eredményérõl és annak következményeirõl.

Orbán Viktor már a népszavazás másnapján bejelentette: az alaptörvény módosításáról szóló javaslatot nyújt be a parlamentnek.

Az október 2-ai népszavazáson 98% voksolt nemmel a kényszerbetelepítésre. Ezzel létrejött egy új egység Magyarországért. Ez az új egység pártok felett áll, nemzeti ügynek tekinti Magyarország szuverenitásának megvédését, a Brüsszel által erőltetett kötelező betelepítési kvóta elutasítását

– mondta Orbán Viktor a sajtótájékoztató elején, összefoglalva a népszavazás eredményét.

Magyarország miniszterelnökeként kötelességemnek tartom, hogy érvényt szerezzek a 98% akaratának. Érvényt kell ennek szereznünk Brüsszelben, és érvényt kell szereznünk a magyar országgyűlésben is, ezért kezdeményeztem az alaptörvény-módosítást"

– jelentette ki a miniszterelnök.

Orbán Viktor elmondta, hogy a népszavazáson létrejött egy nemzeti egység. A több mint 3,3 millió szavazó 98 százaléka egyértelműen elutasította a kvótákat. Mindez azt mutatja, hogy ez nemzeti ügy, pártok fölött áll, az emberek nem pártszimpátia alapján döntöttek. Nem akarják ugyanis, hogy mások döntsenek arról, hogy kiket telepítenek be Magyarországra. Az szavazópolgárok arról döntöttek, hogy oda kell vinni a segítséget, ahol a probléma van. Ez a döntés nem a migránsok, és nem is az EU ellen szól – emelte ki a kormányfő.

A miniszterelnök elmondta, hogy összesen négy helyen módosulhat az Alaptörvény. Ez a módosítás a 98%-os többség, 3 millió 300 ezer ember akaratán nyugszik. Ez több, mint bármilyen párt szavazóbázisa a rendszerváltás óta eltelt negyedszázad történetében.
 
A miniszterelnök kérdésre válaszolva elmondta. hogy  a Jobbik valóban benyújtott korábban egy alkotmánymódosítási javaslatot a kényszerbetelepítés ellen. Ezzel azonban több probléma is volt. Egyrészt nem volt benne az a kérdés, amelyről az emberek kinyilváníthatták az akaratukat. Másrészt Kósa Lajos kiemelte, hogy kizárólag olyan alaptörvény-módosítást tud támogatni, amely nem vezeti ki az országot az Európai Unióból. A Jobbik javaslata pedig olyan elemeket tartalmazott, amelyek már eddig elfogadott megállapodásokat is érint, ezért jogi szempontból visszaható hatályú. Amennyiben a Jobbik módosítását léptették volna életbe, az Magyarország EU-s tagságának végét jelentette volna.

98% példátlanul erős akaratot tükröz. Ennek az akaratnak meg kell jelennie az országgyűlés döntésében is"

– mondta Orbán Viktor az alkotmány-módosítás kapcsán.

A miniszterelnök hozzátette, hogy az Alaptörvény módosítása erős fegyver Brüsszelben. Az alkotmány módosításával közjogi érvényt fognak szerezni több mint 3 millió szavazó, azaz a 98 % akaratának. Orbán Viktor nem tudja elképzelni, hogy Brüsszelben mindezt figyelmen kívül lehetne hagyni.

Egy demokráciát megerőszakoló döntést nem tartok elképzelhetőnek. Olyan új migrációs és bevándorlási rendszert kell létrehozni, amelyben minden fél meg tud állapodni"

– mondta a miniszterelnök.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére