Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

"Orbán bajorországi meghívása üzenet volt Berlinnek és Brüsszelnek is"

Bertha László

2018.01.06. 11:28

Az Alapjogokért Központ szakértõje szerint Berlin és Brüsszel mellett a CSU támogatói számára is üzenetértéke volt Orbán Viktor magyar kormányfõ bajorországi meghívásának.

Tóth Norbert, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) docense az M1 szombat reggeli műsorában értékelte a magyar miniszterelnök a Keresztényszociális Unió (CSU) elnökének meghívására tett látogatását.

Horst Seehofer már csütörtökön a bajorországi Seeon kolostorban, pártja Bundestag-képviselőinek tanácskozása előtt azt hangsúlyozta, hogy Orbán Viktor a jogállami elvek talaján áll; az Európai Uniónak pedig azt tanácsolja, hogy a gőgösség, tudálékosság és atyáskodás helyett a párbeszédre törekedjék, ha úgy gondolja, hogy valamely tagállamban sérülnek a jogállamisági elvek.

A CSU Bundestag-frakciójának és a párt vezetőinek Orbán Viktorral folytatott pénteki megbeszélése után Horst Seehofer bejelentette, hogy Bajorország szövetséget hoz létre a közép-európai államokkal. Tóth Norbert szakértő szerint ez egyértelmű – Brüsszelnek és Berlinnek is szóló – üzenet:

Magyarország számíthat Bajorországra.”

A pénteki tanácskozáson Orbán Viktor azt emelte ki, hogy Európában 2018 a népakarat helyreállításának éve lesz. Ennek kapcsán a szakértő emlékeztetett: idén választások lesznek Olaszországban, Luxemburgban, Svédországban, Lettországban és Magyarországon, és Bajorországban is tartományi választást tartanak. Valamennyi országban meghatározó kérdés marad a migrációs politika – jegyezte meg a szakértő, példaként említve, hogy Luxemburgban valószínűleg leváltják a bevándorláspárti kormányt.

A bajorországi választásokról Tóth Norbert azt mondta, hogy a CSU a legkiemelkedőbb párt, önállóan tud kormányozni. A közvélemény-kutatások szerint a CSU támogatottsága 2015 szeptembere előtt még 49 százalékos volt, most viszont 39 százalékon áll.

Ez a 10 százalékpontos veszteség a szakértő szerint annak következménye, hogy a migrációs kérdésben a német szövetségi kormány éveken keresztül nem a nép akaratának megfelelő politikát folytatott. Tóth Norbert hozzátette, hogy Horst Seehofer bajor kormányfő azért is hívta meg Orbán Viktort, hogy elvesztett támogatóit visszaszerezze a CSU.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére