Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbán: a jövõ nagy kérdése az iszlám és a kereszténység együttélése

Bertha László

2016.06.01. 16:58

A jövõ egyik nagy kérdése az lesz, hogy a történelmi civilizációk, például az iszlám és a kereszténység, hogy tudnak egymással együtt élni - mondta Orbán Viktor az egyiptomi elnöknél tett látogatásán.
KAIRÓ, 16:58

A jövő egyik nagy kérdése az lesz, hogy a történelmi civilizációk, például az iszlám és a kereszténység, hogy tudnak egymással együtt élni – mondta Orbán Viktor az egyiptomi elnöknél tett látogatásán.

Orbán Viktor szerint a nagy történelmi civilizációk együttélésének kérdésében mind Magyarországnak, mind pedig Egyiptomnak komoly mondanivalója van, ezért is fontos két ország együttműködése. A miniszterelnök a találkozót követően elmondta, hogy a terrorizmus elleni küzdelem fontosságában és Líbia stabilizálásában is egyetértés volt közte és az egyiptomi elnök között.

A magyar kormányfő Líbia ügyében elmondta, hogy mindent meg kell tenni azért, hogy egy egységes kormány és egy erős nemzeti hadsereg stabilizálja Líbiát, amelynek államkénti egységének fenntartására kell törekedni. Ezért Magyarország egyetért Egyiptommal: meg kell akadályozni, hogy fegyverek, terroristák és őket finanszírozó pénz jusson be Líbiába.

A magyar-egyiptomi gazdasági együttműködés erősítése érdekében megállapodtak a két ország kereskedelmi forgalmának duplájára növelésében, a vállalatok közötti együttműködés bővítésében. A mezőgazdasági, a vízügyi és a járműipari együttműködést kiemelt területté nyilvánították, utóbbiban már vasúti kocsik gyártásáról is megegyeztek. Ezenfelül Orbán Viktor felajánlotta az egyiptomi elnöknek magyarországi nukleáris energetikai szakemberek közreműködését az első egyiptomi nukleáris erőmű felépítésében.

Orbán Viktor leszögezte, hogy Magyarországnak „nincs imperialista múltja”, vagyis nem mások rovására akar boldogulni, hanem a helyi gazdasági élet szereplőivel szeretne együttműködni, és csak olyan gazdasági tevékenységet akar folytatni Egyiptomban, amely egybeesik a helyiek érdekével.

A miniszterelnök nagyrabecsülését fejezte ki az egyiptomi elnöknek, Abdel-Fattáh esz-Szíszinek azért a feladatért, amelyre vállalkozott, hogy megteremtse a stabilitást az Európa számára is kulcsfontosságú országban.

Egyiptom elnökének sikere érdeke Európának, így érdeke Magyarországnak is.”

– tette hozzá Orbán Viktor.

Orbán Viktor egyúttal tolmácsolta a magyar nemzet részvétét a közel két hete a Földközi-tengerbe zuhant egyiptomi repülőgép áldozatai miatt, és együttérzését fejezte ki a hozzátartozóknak.

(MTI)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére