Az enyhítések hatására gyarapodnak a nyári előfoglalások
2021.04.20. 06:30
A Szállás.hu februártól kéthetente végez reprezentatív kutatást az Ipsosszal a lakosság körében az aktuális trendek nyomon követéséhez.
napról napra gyarapodnak a nyári előfoglalások – jelentette ki Trepess Beatrix, a Szállás.hu közösségimédia- és PR-menedzsere az MTI-nek küldött közleményben.
A tavaly ilyenkori foglalásoknak a többszöröse érkezik a nyárra.
Az átlagos foglalási ár éjszakánként és személyenként 9070 forint, az átlagos foglalási érték 118 700 forint. Bár a kutatásban részt vevők többsége maximum 100 ezer forint körüli szállásköltséggel tervez, a teljes nyaralásra többet költenének, maximum 300 ezer forinttal kalkulálnak – ismertette.
Az átlagos foglalás az idén 4 éjszakára szól, míg tavaly 2-3 éj volt, a Szállás.hu adatai alapján az átlagos vendéglétszám foglalásonként 3-4 fő.
A kutatás szerint 10-ből 8-an nem hotelben töltik majd a nyaralásukat:
Az eddig lezárt öt kutatás alapján kizárólag belföldi nyaralást a lakosság kétharmada, külföldit tízből 2 fő tervez idén nyárra. A bel- és külföldre is utazók aránya visszatért a március eleji és azelőtti szintre (11-12 százalék). Április elején a nyaralást nem tervezők aránya stagnálást mutat, a lakosság egyharmada továbbra sem tud vagy nem mer tervezni.
Az Ipsos felmérése szerint
ahová a nyaralók több mint fele utazna az idén. Ezen belül Siófokra 10-12 százalékuk menne üdülni, de április elejére megnőtt Hévíz népszerűsége (7 százalék), emellett pedig továbbra is vonzó Eger, Hajdúszoboszló, valamint Lillafüred és Szilvásvárad.
A Szállás.hu előfoglalási adatai alapján a Balaton továbbra is népszerű, a foglalások 35 százaléka ide szól a június–július-augusztus időszakra.
A legkeresettebb Siófok, a foglalások ötödével. Az élmezőnyben van Balatonfüred, Hajdúszoboszló, Hévíz, Eger, Gyula, Zalakaros, Pécs, Balatonlelle és Szeged. Régiós bontásban kedvelt Észak-Magyarország is, a foglalások 16,3 százalékával, a Nyugat-Dunántúlra eddig minden tizedik foglalás szól, a Dél-Alföldre pedig az összes leadott foglalás 9,4 százaléka.
A kutatás a 18–59 éves internetező magyar lakosságra nem, kor, régió és településtípus szerint reprezentatív.