Müller Cecília: Magyarország a fertőzöttség terén az európai középmezőnyben van
2020.10.19. 15:05
Müller Cecília hozzátette:
A szakember kérdésre válaszolva elmondta, a gyerekeknek nem kell maszkot viselniük az iskolában, mivel az rendkívüli többletterhet róna rájuk, és nem is várható el, hogy azt helyesen használják 6–8 órán keresztül.
Az iskolákra hozott szabályok továbbra is érvényesek, az épületeken belül is kerülni kell a csoportosulásokat, fontos a kézfertőtlenítés és a testhőmérséklet-mérés”
– mondta.
Müller Cecília közölte, az operatív törzs döntése értelmében jelenleg 40 óvodában és 13 iskolában van rendkívüli szünet, 117 osztályban és 15 iskolában digitális tanrendben tanulnak a diákok.
Közölte, hogy új diagnosztikai lehetőséget jelentenek az antigéntesztek, amelyek a PCR-tesztekhez hasonlóan az aktuális fertőzöttséget mutatják ki. A Nemzeti Népegészségügyi Központ vizsgálata szerint az antigéntesztek eredménye egybeesik a PCR-tesztekével – mondta.
Az országos tiszti főorvos beszélt arról is, hogy aki felépült a koronavírus-fertőzésből, és az orvos gyógyultnak nyilvánította, megkaphatja az influenza elleni védőoltást. Továbbra is azt ajánlja, hogy
Jelezte, további influenza elleni oltóanyagot szereztek be, hogy mindenki hozzájusson a vakcinához.
A halottak napi temetőlátogatásokról elmondta, akkor is az általános higiéniai és magatartási szabályokat kell betartani.
– tette hozzá.
A járványügyi adatokat ismertetve Müller Cecília elmondta:
Arra a kérdésre, hogy a lélegeztetőgépre kerülők közül hányan épülnek fel, az országos tiszti főorvos azt válaszolta, a gyógyítás lehetőségei nagyban megnövekedtek a tavaszi időszakhoz képest. A Szent László Kórház adatait ismertetve elmondta, a lélegeztetésre szoruló betegek fele lekerül a gépről, és meg is gyógyul.
Ez egy nemzetközileg is elismert arány”
– tette hozzá.
Müller Cecília kitért arra is, hogy a szociális és egészségügyi dolgozók fertőzöttségük után csak két negatív PCR-teszttel állhatnak újra munkába.
Kiss Róbert alezredes az online sajtótájékoztatón közölte:
Elmondta, hogy Ausztria járványügyi szempontból nem tesz különbséget harmadik országbeli állampolgár és az Európai Gazdasági Térség állampolgárai között a személyforgalmat érintő beutazással összefüggésben, az általa felállított járványügyi kockázati biztonsági besorolást követi.
Hozzátette: egyes országok tekintetében régiós szintű biztonsági kockázati besorolás van érvényben, a járványügyi kockázatot jelentő országokból kizárólag negatív PCR-teszt birtokában lehet Ausztriába utazni. A korlátozások nem érintik a nemzetközi tranzitra vonatkozó, korábban hozott szabályokat.
Az alezredes azt kérte: