Morvai Krisztina megkongatta a vészharangot: uniós pénzeket kaphatnak a Soros-szervezetek
2018.04.17. 17:10
Morvai Krisztina lapunknak is eljuttatott közleményében azt írta:
Most már tudjuk, miről beszélgetett zárt ajtók mögött a napokban Soros György az EU vezetőivel. Rendkívül veszélyes és aljas indítványt tárgyalt ma az Európai Parlament, amelynek lényege: az Európai Unió pénzzel fogja támogatni azokat a civil szervezeteket, amelyeknek nyilvánvaló célja Magyarország és Lengyelország destabilizálása, illetve a tömeges migráció segítése, előmozdítása. Az indítvány címe: „A demokráciát, a jogállamiságot és az alapvető értékeket az Európai Unióban előmozdító civil szervezetek támogatására irányuló Európai Értékek Eszköze"
– írta a képviselő. Az előterjesztés angol címe: "European Parliament resolution on the need to establish a European Values Instrument to support civil society organisations which promote fundamental values within the European Union at local and national level". Hozzátette:
Az európai uniós bikfanyelven ez azt jelenti: a Magyarország és Lengyelország jelenlegi kormányait támadó civilek, illetve a tömeges migráció segítői kapnák ezeket a pénzeket".
A képviselő a Néppárt frakcióját igyekezett felszólítani arra, hogy ne szavazzák meg ezt az előterjesztést.
A javaslat egyébként a híres, hírhedt Európai Parlament Állampolgári Jogi-, Bel- és Igazságügyi Bizottság (LIBE) elnökétől, Claude Moraestől ered. A bizottságot lapunk korábban Soros-fiókáknak nevezte, nem véletlenül. A LIBE bizottságban szinte kizárólag Soros emberei ülnek, és az elmúlt években sokszor támadták Magyarországot.
A jelenlegi javaslat konkrét formába önti a Juncker vezette Európai Bizottság 2017. január 24-i jelentését (‘Strengthening Citizens’ Rights in a Union of Democratic Change – EU Citizenship Report 2017’). A jelenlegi javaslat egyébként itt olvasható, egyelőre csak angolul érhető el.
A javaslat felsorolja azokat az értékeket általános jelleggel, amelyek védelmében fel kellene lépnie a támogatandó szervezeteknek: az emberi méltóság tiszteletben tartása, a szabadság, a demokrácia, az egyenlőség, a jogállamiság és az emberi jogok tiszteletben tartása, beleértve a kisebbségekhez tartozó személyek jogait; valamint a pluralizmus, a megkülönböztetésmentesség, a tolerancia, az igazságosság, a szolidaritás, a nők közötti egyenlőség elve.
Ezen kívül tartalmazza a javaslat azt a varázselvet, amit szintén újra és újra előhúznak a kalapból az EU fősivalkodói, nevezetesen:
bármelyik tagállam romló teljesítménye [ezeken a területeken] káros hatással lehet az EU egészére nézve".
Erre a célra a javaslat megalkotói felállítanának egy szervezetet, amely ezeknek az "európai értékeknek" a védelmét az általa támogatott civil szervezetekkel karöltve védené. A szervezet neve European Values Instrument (EVT), amelyet nehéz igazán frappánsan lefordítani, talán Európai Értékekért Felelős Szervezetként lehet leírni. A szervezet "nemzeti és lokális" szinten biztosítana forrásokat a jogvédők számára a következő EU-s költségvetésből, amely épp készülőfélben van.
A finanszírozás három részből állna: ezek a szervezetek kapnának egy alapfinanszírozást, emellett projektpénzeket kaphatnak és egy-egy olyan eseti támogatást is, amellyel a különböző uniós kezdeményezésekben vehetnének részt.
Az EVT a javaslat szerint a Juncker vezette EB alá tartozna, ugyanis így felgyorsulhatna a finanszírozás. Érdemes ehhez hozzátenni, hogy Jean-Claude Juncker és első alelnöke, Frans Timmermans évtizedes barátságot ápol Soros Györggyel, így a milliárdos projektjei és szervezetei sosem látott hatékonysággal, gyorsasággal hívhatják le az uniós forrásokat.
A javaslat a kétkedők megnyugtatására előírja, hogy a pályázó szervezetektől teljes átláthatóságot kér a források felhasználását illetően. Ez a Soros-szervezetek esetében általában úgy szokott semmivé válni, hogy a támogatások számos szervezeten keresztül mennek, mire eljutnak a végfelhasználás helyszínére. A források a nagyobb szervezetektől az egyre kisebb helyi kezdeményezésekhez akár féltucatnyi szervezeten keresztül jutnak el, így nehezebben követhető a pénz útja.
Az egyébként rejtély, hogy a világon emberi jogok tekintetében talán a legjobban teljesítő EU-nak és partnereiknek (például a nem EU-tag Svájc vagy Norvégia) miért van szüksége egy ilyen kiterjedt jogvédő hálózatra. A választ korábban már megkaptuk Dénes Balázstól.
A Civil Liberties Union for Europe (CLUE) Soros-szervezet igazgatója még márciusban bukott le. Akkor került ugyanis nyilvánosságra egy hangfelvétel a Jerusalem Post jóvoltából, amelyen a Soros-hálózat céljairól és eszközeiről számolt be részletesen.
Egymillió dollárt kaptunk [kezdetben] az Open Society Foundationtől"
– mondta Dénes, hozzátéve, hogy kezdetben szorosan az Open Society Foundation alá tartoztak, vagyis lényegében az ő projektjük a Soros-alapítványok egyik projektje volt.
És néhány évvel később, amikor megmondtuk nekik, hogy készen állunk, meg tudjuk csinálni...Soros azt mondta nekem, hogy adunk nektek hárommillió dollárt a következő három évre".
Majd így folytatta, felvázolva Soros alapítványainak jövőre vonatkozó stratégiáját:
Amiért igazából felvettek az OSF-hez öt évvel ezelőtt, az az, hogy felismerték, hogy abban a pillanatban nem volt Európában olyan civil szervezet, amely kézben tudta volna tartani az EU-t"
– mondta Dénes.
A férfi a felvételen azt mondta erről a "kézben tartásról", irányításról, hogy "ez annak képessége, hogy harcoljanak bizonyos dolgok ellen... és hogy irányíthassák az embereket, valamint kampányokat csináljanak és megfelelően tudjanak mobilizálni".
A terv tehát az volt, hogy a Soros-szervezetek benyomuljanak Európába, ahol nem akadt vetélytársuk. Ennek a tervnek a következő lépése a jelenlegi javaslat, amely arra irányul, hogy ne csak a milliárdos spekuláns Soros György, hanem az Európai adófizetők is hozzájáruljanak a hálózat finanszírozásához.