"Mindig felemeljük a szavunkat, ha van bármiféle üldözés a keresztény közösség ellen"
2017.05.24. 16:13
A tárcavezető felszólalásában hangsúlyozta, hogy a nemzetközi közösségnek kötelessége a térségből elmenekült keresztény családok hazatérésének segítése. Mint mondta, ez kritikus és alapvető kérdés, amelynek megvalósulásához két feltételnek kell teljesülnie: az első a biztonság és béke garantálása az ENSZ révén az adminisztratív zónákban, a második pedig a lerombolt területek újjáépítése, amelyhez valódi és határozott programok kellenek, és ebben a segítségben minden országnak – akár keresztény, akár nem – részt kell vennie — írja az MTI.
Szijjártó Péter fontos feladatok közül kiemelte az Iszlám Állam elleni harcot, amely a valaha volt “legkegyetlenebb” terrorszervezet. Megjegyezte, hogy Magyarország jelenleg 150 fős katonai kontingenssel vesz részt a dzsihádisták elleni harcban, de a magyar parlament tervezi, hogy ezt 200 főre növelni 2019-ig. Az Iszlám Állam elleni harc érdekében az iraki kormány 2014 júniusában az ENSZ tagállamaihoz fordult segítségért.
A külügyminiszter beszámolt a közel-keleti keresztények támogatásáról szóló kormányzati döntésekről:
Továbbá 1-1 millió euróval támogatják szíriai katolikus és ortodox egyházat. Emellett Magyarország 100 ösztöndíjas helyet biztosít az üldözött keresztények gyermekei számára a magyar felsőoktatásban.
Szijjártó Péter arról is beszámolt, hogy a magyar kormány külön államtitkárságot hozott létre, hogy monitorozza a keresztény közösségek helyzetét a térségben.
Mindig felemeljük a szavunkat, amikor tudomásunkra jut, hogy van bármiféle üldözés a keresztény közösség ellen a térségben”
– jelentette ki.