Mindenki nyugodjon le! Egyben marad a BME
2017.01.19. 15:28
Az oktatási államtitkárság közleményében jelezte, hogy az intézményfenntartó elsődleges szempontja a kezdettől fogva az volt, hogy bármilyen megállapodás is születik, annak a kar hallgatóinak és a karon folyó képzés magas színvonala megtartásának érdekeit kell szolgálni. Jelezték, hogy azt nem lehet alárendelni specifikus egyetemi, vagy oktatói csoportok érdekeinek. Ezt figyelembe véve a fenntartó a BME-n belüli megoldást jelölte meg elsődleges célként.
A feszült helyzetben a kari közvélemény megosztottá vált, a fenntartó maga is megvizsgálta a BME vezetése által a kar részére tett ajánlatot és azt fontosabb vonalaiban és irányaiban méltányolhatónak találta, ennek alapján a kar teljes egészében a BME-n működik a továbbiakban is"
– áll az MTI által szemlézett közleményben.
Ezzel sikerült megakadályozni, hogy a kari helyzet tovább romoljon. Minden jel szerint ezzel a lépéssel megakadályozták a kar esetleges felbomlását.
A fenntartói döntés ismeretében az érintett oktatók és kutatók figyelmüket ismét az oktatásra és kutatásra fordíthatják"
– áll a közleményben.
A fenntartó jelezte a Műegyetemnek, hogy maradéktalanul tartsák be a szenátus által elfogadottakat, hogy a helyzet végleg rendeződjön. Az ELTE vezetői a tárgyalások során végig higgadtak és konstruktívak maradtak, amit a fenntartó nagy elégedettséggel nyugtázott, amit ezúton is köszönnek.
Világossá tették, hogy a BME GTK kérdésétől függetlenül messzemenőkig támogatni fogják a gazdaságtudományi és műszaki képzések ELTE-n belüli létrehozását és fejlesztését"
– írták.
A Műegyetem szenátusa az októberben kirobbant botrány után egyhangúlag foglalt állást arról, hogy az intézménynek szüksége van humán és gazdasági ismereteket tanító szervezeti egységre. A hangulat azután csak feszültebb lett, hogy az ELTE december 13-án közölte: szenátusa támogatja a fenntartó kezdeményezését a kar intézményükbe integrálásáról. A két egyetemnek és az oktatási államtitkárságnak végül a napokban sikerült megállapodniuk.