Megbüntetnék azokat a cégeket, akik rosszabb minõségû árut adtak nekünk
2017.03.08. 20:58
Fazekas Sándor szerint régebben is volt már rá példa, hogy hazánkba gyengébb minőségű árut hozta a multinacionális cégek, ezért a magyar kormány a régióban elsőként, már 2013-ban felvetette a kérdést. A miniszter szerint mostanra már nemzetközi összefogás alakult ki a probléma rendezésére.
Az unió Mezőgazdasági és Halászati Tanácsának legutóbbi ülésén nyolc ország képviselője tiltakozott, az érintett államok lakosságát számítva közel 100 millió embert érinthet az élelmiszerek kettős minősége"
– fogalmazott a földművelésügyi miniszter.
Magyarország és Szlovákia közösen kezdeményezte Brüsszelben, hogy jöjjön létre egy jogi keret, amellyel számonkérhető az egyenlő elbánás az élelmiszerek kapcsán is.
Olyan szabályokat kell alkotni, amelyek akár a szankcionálásra is lehetőséget adnak, ha ugyanazon márkanév alatt eltérő minőségű termékek kerülnek forgalomba a különböző országokban"
– mondta a politikus, aki azon a véleményen van, hogy néhány tagállam szerint a probléma jelentéktelen, a magyar kormány álláspontja viszont az, hogy meg kell akadályozni a fogyasztók megtévesztését.
A magyar hatóságok jelenleg körülbelül százfajta olyan terméket vizsgálnak, melynek gyanús az összetétele. Vélhetően még ebben a hónapban meglesz a vizsgálat eredménye.
Az utóbbi időben megritkultak a boltok polcain a kifogásolt áruk, egyes gyártók pedig átcsomagolták vagy átnevezték a termékeiket. A kettős élelmiszer-minőség legfőbb tanulsága, hogy magyar termékeket érdemes vásárolni, lehetőség szerint közvetlenül a termelőktől"
– zárta sorait a miniszter.