Magyarország továbbra is erõteljes szerepet vállal a kereszténység védelmében
2016.11.11. 17:58
Szijjártó Péter az MTI-nek nyilatkozva elmondta, hogy a magyar külpolitika egyik fő fókusza a keresztényüldözések elleni határozott fellépés. A magyar diplomácia vezetője a világban zajló negatív folyamatokról szólva emlékeztetett rá, hogy jelenleg minden öt, vallása miatt megölt emberből négy keresztény, és keresztények millióinak életét veszélyeztetik szélsőséges vallási ideológiák követői. Emellett egyértelmű törekvések vannak arra, hogy megváltoztassák, illetve megszüntessék Európa keresztény identitását:
Európa keresztény identitását meg kell védeni, és soha nem fogjuk elfogadni, hogy akár Európa, akár Magyarország keresztény identitását bárki megkérdőjelezze.
Hozzátette, hogy a keresztények hátrányos megkülönböztetése ellen küzdeni kell. Szerinte Európa keresztény identitását csak úgy lehet fenntartani, ha a család és a munka áll a középpontban. Megjegyezte, a magyar kormány intézkedései 2010 óta éppen ezt a célt - erős családokra épülő munkaalapú társadalom létrehozását - szolgálják.
Szijjártó Péter a szentszéki külügyminiszterrel tartott találkozón szólt arról is, hogy a bevándorlás nem jó válasz sem a munkaerőpiaci, sem pedig a demográfiai problémákra. A migráció ugyanis kettős veszélyt hoz Európára: terrorveszélyt és a párhuzamos társadalmak kialakulásának veszélyét - szögezte le. A magyar külügyminiszter elmondta tárgyalópartnerének, hogy
Magyarország erősebb fellépést szorgalmaz a közel-keleti keresztények védelme érdekében.
Ezzel kapcsolatban megjegyezte, hogy fokozni kell az Iszlám Állam dzsihadista szervezet elleni fellépést, hogy a térség keresztény közösségei mielőbb visszatérhessenek lakóhelyeikre, mert ez a megmaradásuk egyetlen módja.
Szijjártó Péter közölte, hogy a Vatikánban is pozitív a visszhangja annak, hogy a magyar kormány erőteljesen fellép a keresztények védelme érdekében. A tárcavezető kérdésre válaszolva elmondta, hogy Magyarország a határok védelmén túl azzal is segíti a kereszténységet, hogy
figyeli a vallási közösség Közel-Keleten élő tagjainak helyzetét, folyamatos támogatást nyújt nekik, és különböző ösztöndíjprogramokkal segíti őket.
Az Európát sújtó bevándorlási válság ügyében Gallagher érsek a szolidaritás fontosságát hangsúlyozta. A magyar tárcavezető azonban rámutatott:
a szolidaritásnak nemcsak a bevándorlók befogadása az egyetlen megnyilvánulási formája, hanem a határok megvédése és a háborús területekkel szomszédos országok, köztük Libanon, Jordánia vagy a kurd térség támogatása is.