Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Magyarország nem fogad el kompromisszumot a kötelezõ kvótákról

Forisek Ádám

2018.06.27. 08:55

A migráció kérdése és az EU következõ költségvetése volt a tárgya kedden a luxembourgi tárgyaláson, amelyen a tagállamok általános uniós ügyekben illetékes miniszterei vettek részt. Magyarországot Takács Szabolcs, a Miniszterelnökség európai uniós ügyekért felelõs államtitkára képviselte, aki a migráció mellett Lengyelország helyzetérõl is beszélt.

Takács Szabolcs az MTI-nek nyilatkozva hangsúlyozta:

semmiféle olyan kompromisszumot nem fogadunk el, amelyben valamilyen formában megmarad a bevándorlók és menedékkérők kötelező elosztása. Magyarországnak sem jogi, sem politikai kötelezettsége nincs arra, hogy bevándorlóország legyen"

A magyar kormány célja az, hogy a július 1-jén kezdődő osztrák elnökség alatt a tagállamok belássák: a kötelező elosztáson alapuló megközelítés helyett az unió külső határainak a megvédését kell a középpontba tenni.

A meggyőzés nem könnyű, látjuk például, hogy a másodlagos migráció kérdése egyes országokban belpolitikai zavarokhoz vezetett. […] A megállapodáshoz az kell, hogy az összes tagállam tényként fogadja el, hogy az elosztás nem működik, az uniónak határvédelmi központú bevándorlási politikát kell követnie.”

A költségvetés ügyében egyelőre sok a nyitott kérdés – mondta, hozzátéve, nem tudni, hogy mikor lehet kompromisszumra jutni. Az Európai Bizottságban született tervezet alapvetően egy bevándorlást támogató költségvetés Takács Szabolcs szerint.

Magyarország célja, hogy bekerüljön a költségvetésbe a külső határai védelmének uniós támogatása, vagyis hogy a határok védelmét ne csak nemzeti költségvetésből, hanem uniós pénzekből is lehessen finanszírozni. Rámutatott azonban arra, hogy az eddig elkészült elképzelésekben ez nem merül fel. Takács Szabolcs szerint egyes tagállamok a brit kiválás után nem kívánnak több pénzt befizetni a költségvetésbe, úgyhogy annak még a mérete is kétséges.

A tanácskozás eredményes volt viszont az EU nyugat-balkáni bővítése szempontjából. Nagy és hosszú vita után megállapodás született arról, hogy 2019 júniusában megkezdődhetnek a csatlakozási tárgyalások Macedóniával, fél évvel később pedig Albániával is.

Boszorkányüldözés Lengyelországgal szemben

Takács Szabolcs a költségvetés mellett Lengyelország esetét is kommentálta, Varsóra ugyanis az utóbbi időben rászállt az Európai Bizottság (EB) az „uniós értékek” rendszerszintű és súlyos megsértésének veszélye miatt.

A luxembourgi találkozó után Frans Timmermans, az EB első alelnöke kijelentette: nyitott a párbeszédre, de a bizottság még mindig határozhat úgy, hogy kötelezettségszegési eljárást indít, ezzel gyakorolva nyomást Lengyelországra.

Lengyelország számíthat Magyarországra, nem fogunk semmilyen hazug politikai támadáshoz asszisztálni”

– közölte Takács Szabolcs, aki szerint veszélyes precedenst teremt a Varsóval szembeni eljárás.

Mint mondta, a hetes cikk szerinti eljárás részrehajló, politikailag motivált, megalapozatlan és igazságtalan, emellett a bizottság hatáskörein újfent túlterjeszkedve támadta a lengyel kormányt. Az államtitkár szerint itt arról van szó, hogy

Brüsszel meg akarja büntetni a bevándorlást elutasító országokat, és politikai nyomásgyakorlásra használja a jogi eljárásokat.”

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére