Kit érdekel, hogy Vona nácikkal barátkozik?
2016.11.23. 14:28
Maradjunk annyiban, hogy a magyar választópolgárokon és a hazai rendvédelmi szervezeteken kívül valóban senkinek semmi köze a Jobbik táborán belül húzódó szélsőséges elemek lenyeséséhez, vagy éppen azok további ápolásához. Csakhogy a párt ambíciói pontosan ettől a két "tábortól" függenek leginkább.
Ugyanis Vona Gábor, a Jobbik pártelnöke már nem egyszer hangoztatta támogatói felé, hogy a radikális párt kinőtte a kamasz, szélsőségekkel teletűzdelt énjét, és a néppártosodás égisze alatt megkezdték a baloldali szavazók felé is a nyitást. Vona Gábor ezekhez mérten jelentette ki még az év elején, hogy
egyedül a Jobbik tud nyitni az úgynevezett jobboldali és úgynevezett baloldali szavazók felé, ezért arra bátorítok mindenkit: építsenek hidat egymáshoz!"
A baloldali szimpatizánsok felé tett radikális gesztus sok esetben hallgató fülekre talált. Mint ismert, a volt SZDSZ-es politikus, Kőszeg Ferenc a Soros György-féle Magyar Narancs hasábjaiban fejtette ki nézeteit, miszerint: "Orbán ellenében még Vona Gáborra is lehet szavazni."
Emellett a szintén SZDSZ-alapító Haraszti Miklós, az EBESZ volt biztosa az ATV egyik műsorában beszélt arról, hogy "a baloldalnak egy technikai koalíció keretében össze kellene fognia a Jobbikkal."
A fű alatt a népszavazást bojkottáló, és a Novák Elődöt pillanatok alatt megsemmisítő jobbikos vezetésnek ezek a szélsőségesen baloldali, liberális berkekből érkező dicsérő szavak vélhetően jól estek. Ugyanis megerősítették Vona Gábort abban, hogy pártja valóban remek úton jár afelé, hogy bekebelezze nemcsak a melegházasság és a migránssimogató szimpatizánsokat, hanem a Horn Gyula népének csúfolt masszív, nosztalgia kommunistákat is.
Nem. A Jobbik magjának úgy tűnik, hogy továbbra sem tetszik ez az irány. Hiszen azok a nemzeti radikálisok, akik 2002-ben elbarikádozták az Erzsébet hidat, részt vettek a 2006-os MTV-székház ostromában, majd az október 23-i összecsapásokban, egy jó ideje nem találják a helyüket.
Ugyanis a párt már egyértelműen teherként éli meg a rendőrgyilkossággal összefüggő Magyar Nemzeti Arcvonal, a Betyársereg, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Farkasok nevű önvédelmi szervezetek jelenlétét. Kiváltképpen akkor, amikor Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vállaltan "rassztudattal" rendelkező vezetője úgy nyilatkozik:
ha (Vona Gábornak - a szerk.) van valami kérdése, akkor odajön hozzám és megkérdezi. Ezzel a lehetőséggel én is élhetek."
Az ilyen jellegű elszólalások alapjaiban ássák alá Vona Gábor és a párt kormányzóképességét és szakmaiságát, ha volt ilyen egyáltalán. Csakúgy, mint az a fénykép, amelyen szintén a Jobbik elnöke tűnik fel ifj. Győrkös Istvánnal, a rendőrgyilkos Győrkös fiával.
De azok a kétségbeesett, a párt által tett magyarázkodások is ide sorolhatóak, miszerint a jobbikos parlamenti párttámogatásokból is gazdálkodó Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom és a Farkasok nevű önvédelmi szervezetek
Magyarán a Jobbik már nagyon megszabadulna a saját múltjától annak érdekében, hogy minél több baloldali és kiábrándult szavazónak kedvezhessen. Csakhogy a mostanában felszínre kerülő ügyek, mint
- a rendőrgyilkosságba torkolló MNA-s ügy;
- a Betyársereg vezetőjének mai nyilatkozata, miszerint ha kell, megkeresi Vonát bizonyos kérdésekben,
- vagy Vona Gábor kérdéses kapcsolata a Szürke Farkasok terrorszervezettel;
- és a megtévesztésig valódinak látszó fegyverekkel gyakorlatozó Farkasok nevű önvédelmi szervezet működése
azt mutatják, hogy a Jobbik nemcsak a szélsőséges múltjától igyekszik megszabadulni, hanem a – a kormányra kerülés szempontjából – vállalhatatlan jelenétől is, amely mindennap felfedi a pártban húzódó, és annak környezetében megbújó mélységesen kontrollálhatatlan szálak jelenlétét.