Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kevesebbet költöttünk üzemanyagra és műszaki cikkekre, mint tavaly

888 - MTI

2020.12.03. 11:56

Októberben a kiskereskedelmi forgalom 1100 milliárd forint volt, ez némileg meghaladta az előző év azonos időszakának értékét – mondta az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) kereskedelempolitikáért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkára a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) legfrissebb adatait kommentálva az M1 aktuális csatornán.

Cseresnyés Péter hozzátette,

az év első 10 hónapjában éves összevetésben 0,3 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom, ami az élelmiszer és az élelmiszer jellegű kiskereskedelemből adódott, ugyanis az üzemanyagok és a műszaki cikkek forgalma is csökkent.

Az államtitkár szerint mindez azt jelenti, hogy a vásárlók kivárnak, a nagyobb értékű műszaki cikkek vásárlását és utazásaikat elhalasztják.

Közölte, a novemberi, decemberi kiskereskedelmi forgalom várhatóan eléri majd a tavalyi szintet, amiben a csomagküldő szolgálatoknak és az e-kereskedelemnek is nagy szerepe lesz.


Októberben a nyers adat szerint 2,4 százalékkal, a naptárhatástól megtisztítva 1,9 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi üzletek változatlan áron számolt forgalma az egy évvel korábbihoz képest. Az előző hónaphoz viszonyítva 1,2 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi üzletek forgalmának szezonálisan és naptárhatástól megtisztított volumene – jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A második és a harmadik negyedévben egyetlenegyszer, júliusban nőtt a kiskereskedelmi forgalom naptárhatással kiigazított volumene, akkor is minimális, mindössze 0,4 százalékos éves növekedést mért a KSH.

Szeptemberben a kiskereskedelmi üzletek forgalmának volumene a nyers adat szerint 1,6 százalékkal, naptárhatástól megtisztítva 2 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest.

Októberben az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelmi üzletekben 1,2 százalékkal nőtt, míg a nem élelmiszer-kiskereskedelmi üzletekben 1,2 százalékkal, az üzemanyag-kiskereskedelemben pedig 10,5 százalékkal csökkent az értékesítés naptárhatástól megtisztított volumene az előző év azonos időszakához képest.

Az élelmiszer-kiskereskedelem 75 százalékát adó élelmiszer jellegű vegyes üzletek értékesítési volumene 2,4 százalékkal nőtt, míg az élelmiszer-, ital-, dohányáru-szaküzleteké 1,9 százalékkal csökkent.

A nem élelmiszer-kiskereskedelemben csökkentek az eladások, 0,4 százalékkal a gyógyszer-, gyógyászatitermék-, illatszer-értékesítésben, 2,2 százalékkal az iparcikk jellegű vegyeskereskedésekben és 7,2 százalékkal a könyv-, számítástechnika- és egyéb iparcikküzletekben.

Jelentősen, 11,2 százalékkal visszaesett a forgalom a textil-, ruházati és lábbeliüzletekben, 15,2 százalékkal a használtcikk-boltokban és 19,4 százalékkal a bútor-, műszakicikk-üzletekben.

Az árucikkek széles körére kiterjedő, a kiskereskedelmi forgalomból 8,6 százalékkal részesedő csomagküldő és internetes kiskereskedelem volumene 43,4 százalékkal emelkedett.

Három hónap mérsékeltebb visszaesés után ismét két számjegyű, 10,5 százalékos zuhanást mutatott az üzemanyagtöltő állomások forgalma.

A kiskereskedelmi adatokba nem tartozó gépjármű- és járműalkatrész-üzletek eladásai 18 százalékkal csökkentek.
Az országos kiskereskedelmi üzlethálózat, valamint a csomagküldő és internetes kiskereskedelem forgalma folyó áron 1100 milliárd forint volt.

Az országos kiskereskedelmi forgalom 47 százaléka az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes üzletekben, 39 százaléka a nem élelmiszer-kiskereskedelemben, 14 százaléka az üzemanyagtöltő állomások üzemanyag-forgalmában realizálódott

– tette hozzá a KSH.

Az év első tíz hónapjában a forgalom volumene – szintén naptárhatástól megtisztított adatok szerint – 0,3 százalékkal nagyobb volt, mint az előző év azonos időszakában. Az élelmiszer- és élelmiszer jellegű vegyes kiskereskedelemben 3,3, a nem élelmiszer-kiskereskedelemben 0,9 százalékkal nőtt, az üzemanyag-kiskereskedelemben 9,8 százalékkal csökkent az értékesítés volumene.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére