Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Jogi garanciát is kaphatunk a kötelező bevándorlási kvóta ellen

888 - Origo

2020.12.09. 19:30

Az Origo információi szerint sokat közeledtek az álláspontok a 2021–2027-es uniós költségvetés ügyében, de végső döntés holnap születhet meg Brüsszelben, az uniós csúcson.

Ahogy arról beszámoltak, Orbán Viktor miniszterelnök kedden Varsóban azt mondta:

Magyarországnak és Lengyelországnak jó esélye van a győzelemre az európai uniós költségvetési vitában, a közösségi források kifizetéséhez fűzött feltételrendszer ügyében.

Az elmúlt hetekben több lengyel–magyar–német tárgyalás zajlott, melyek során a forrásaikra hivatkozva megírták, hogy a magyar és lengyel fél következetesen ragaszkodott ahhoz az álláspontjához, hogy a két ország nem hagyja magát megzsarolni sem politikai, sem bevándorlási, sem genderkérdésben.

A legfontosabb cél most nem lehet más, mint hogy a koronavírus-járvány idején a bajban lévő országok minél hamarabb megkapják a pénzügyi segítséget. Összességében tehát ez azt jelenti, hogy a költségvetésen keresztül nem lehet zsarolni sem Magyarországot, sem Lengyelországot bevándorlási és genderkérdésekben – mondták a forrásaik.

Az Origo értesülései szerint ezt a szándékát a magyar és a lengyel kormány keresztül is vitte a jelenleg az unió soros elnöki tisztét betöltő németeken. Úgy tudjuk,

nemcsak politikai, de jogi garanciát is kapott a magyar és a lengyel miniszterelnök.

Magyarország és Lengyelország azért ragaszkodott a garanciákhoz, mert korábban egyszer már a szóbeli ígéretek ellenére megpróbálták a kötelező bevándorlási kvótát konszenzus helyett mindössze kétharmados többséggel kikényszeríteni.

A szóbeli ígéret tehát ezúttal már nem elég, Orbán Viktor és Mateusz Morawiecki jogi garanciát kért, és azt meg is kapták. Magyar és lengyel kormányzati körökben ezt komoly sikerként értékelik, azt azonban még nem tudni, hogyan reagálnak minderre azok a tagállamok, amelyek ragaszkodtak a politikai feltételekhez, hiszen számukra ez a megállapodás kudarcot jelentene.

A kérdés tehát az, hogy a németek le tudják-e nyomni ezen országok torkán a közös javaslatot

– írta az Origo a forrásaira hivatkozva.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére