Jobbikos alelnök: várjuk az összeomlást
2016.06.08. 14:58
2002-ben került először reflektorfénybe, amikor ismerőseivel elbarikádozták az Erzsébet hidat, tiltakozva a szavazólapok megsemmisítése ellen. Budaházy nem sokkal később megalapította a Revíziós Mozgalmat, amellyel Trianonra akarta felhívni a szélesebb közvélemény figyelmét.
Budaházy és Toroczkai 2006-ban került közelebbi kapcsolatba: ekkor együtt alapították meg a Hunnia Mozgalmat, amely a Gyurcsány-kormány elleni tiltakozás legjobb formájának az utcai randalírozást tartotta.
A Nemzeti Nyomozó Iroda 2009-ben tartóztatta le Budaházyt: a gyanú szerint ő volt a Magyarok Nyilai nevű szervezet vezetője, amely több terrorcselekményt és bűntényt követett el. Budaházy tagadta a vádakat, csupán kisebb súlyú bűncselekmények elkövetését vállalta magára. Szerinte neki kell elvinni a balhét a 2006-os zavargások miatt. Az ügyészség 20 éves fegyházbüntetést kért rá, a bíróság első fokon júniusban dönt a sorsáról.
Budaházy kemény véleményt formált a Jobbik ügyeiről. Egy interjúban megvédte Novák Elődöt, aki szerinte a párt egyik leghitelesebb arca. Toroczkairól is megvolt a véleménye: alelnökké való kinevezése csak arra volt jó, hogy Vona Gábor átrendezze a kirakatot.
Lényegében ő is kormányozni szeretne ebben a rendszerben, ahogyan a többi párt vezetője, és ha szerencséje van, akkor kipróbálhatja majd, hogy mennyivel csinálná jobban, mint az elődei. Átmenetileg működhet, amit kitalált, de hosszú távon ezek a dolgok nem szoktak bejönni”
– fejtette ki álláspontját Budaházy.
Valójában Tóth László néven született Szegeden, 1978-ban. A névváltásával az erdélyi Torockóról származó ősei előtt akart tisztelegni.
Először a MIÉP színeiben indult parlamenti választáson 1998-ban, később szakított a párttal, mert megundorodott a "nyakkendős, háttéralkus" világtól. 2001 áprilisában alapította meg a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalmat (HVIM), amely máig a nemzeti radikális színtér kulcsszervezete.
Az országos ismertséget neki is 2006 hozta meg: ő és néhány barátja kérte, hogy petíciójukat olvassák be a Magyar Televízióban. Miután ez nem történt meg, átmentek a Kossuth térre és felszólították az embereket, hogy vonuljanak az MTV székházához.
Az ostrom után két per is indult ellene. Először negyvenezer forintra akarták megbüntetni, mert engedély nélkül szervezett tüntetést a Szabadság térre, ám ez a vád nem állt meg, mert a bíróság szerint attól, hogy felszólította az embereket, még nem ő volt a tüntetés vezetője. A rendőrség tízmilliós kártérítést követelt Toroczkaitól a felszerelést ért kár miatt, ám a Fővárosi Bíróság elutasította a BRFK keresetét.
Az ásotthalmi polgármester saját bevallása szerint nem kedveli a parlamentáris demokráciát.
Nekünk készen kell várni az összeomlás pillanatát, amely először fájdalmas lesz ugyan, de ha felkészülten és szervezetten ér minket, akkor könnyedén átvehetjük majd a hatalmat attól a szűk nemzetközi rétegtől, amely ma a bolygót irányítja és mértéktelenül fosztogatja. Ami a Jobbikot illeti, ebben a globális folyamatban csak egy porszem ugyan, de nekünk türelemmel kell hozzá közelítenünk”
– fejtette ki a Betyársereg.hu portálnak.
Én magával a rendszerrel nem értek egyet. Kizárólag a világot irányító szabadkőműves pénzügyi köröknek áll érdekében egy olyan rendszert fenntartani, ahol függetlenül az érdemektől, mindenkinek egyenlően egy darab szavazata van.”
Szerinte aki a modern kori demokrácia alapjait megkérdőjelezi – mint ő, vagy Budaházy –, azt terroristának minősítik, és jogai sem lesznek többé.
A rendszer talán mégsem olyan rossz mint gondolta, mert polgármesterként és Jobbik alelnökeként végül mégis beállt a sorba.